Az ellenzék szándékosan elnehezíti az Országgyűlés munkáját

Ellenzéki frakciók parlamenti obstrukciót terveznek a munkaidőkeret emeléséről szóló fideszes törvényjavaslat miatt.

Tóth Bertalan, az MSZP elnöke, frakcióvezető hétfőn Budapesten, sajtótájékoztatón közölte,

az Országgyűlés hétfőn kezdődő ülésének napirendjéhez 2800 módosító indítványt nyújtanak be, amelyekről külön-külön kell majd szavaznia a parlamentnek.

Azt szeretnék elérni – mondta –, hogy ne fogadják el a napirendet, amelyen szerepel a „rabszolgatörvény”, azaz a munka törvénykönyve módosítására vonatkozó kormánypárti javaslat. 

Szabó Tímea, a Párbeszéd társelnöke, frakcióvezető elmondta, ha a jogszabályt mégis elfogadja az Országgyűlés, akkor az Alkotmánybírósághoz és strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságához fordulnak, mert a törvény vitája nem felelt meg a jogszabályoknak. Arató Gergely, a DK frakcióvezető-helyettese is úgy látta, hogy a parlamenti vita miatt közjogilag érvénytelen lesz a jogszabály és arról addig nem is szabadna dönteni, amíg a parlament igazságügyi bizottsága állást nem foglal a kérdésben.

Mint azt már korábban megírtuk a munka törvénykönyvének tárgyalt és ma elfogadandó módosítása a kollektív szerződések keretein belül a munkavállaló és a munkaadó megegyezése szerint tágabb lehetőséget kíván adni, hogy aki többet akar dolgozni, az meg is tehesse a legális jogszabályi keretek között. A javaslat egyben kiemelt segítséget nyújt a több gyereket vállaló családoknak plusz szabadságnapokkal, valamint a nagyszülőknek nyújtott bónusz szabadnapokkal.

(Forrás: MTI)

Iratkozzon fel hírlevelünkre