Európában mára uralkodóvá vált a korábban elítélt magyar bevándorláspolitika

A külügyminiszter tájékoztatása szerint az Európai Unió külügyminisztereinek tanácskozásán Zágrábban olyan dokumentumot fogadtak el a résztvevők, amely szerint meg kell védeni a külső határokat, teljes szolidaritásról kell biztosítani Görögországot, továbbá a felek nem tolerálják az illegális határátlépéseket.

Mi 2015-ben is pontosan szó szerint ezt mondtuk, akkor ezért a XX. század legsötétebb korszakának diktatúráival hasonlítottak össze minket – jegyezte meg, hozzátéve: hogy ma pedig gyakorlatilag az Európai Unió pontosan ezt mondja, mára mainstream európai állásponttá vált.

Szijjártó Péter elmondta, az Európai Unió azonnali segítségről döntött Görögország számára, amit Magyarország is támogat. Magyarország támogatja azt is, hogy Törökország támogatást kapjon az uniótól, de felidézte, Magyarország soha semmilyen támogatást nem kapott az uniótól, amióta megépítette a határkerítését, amióta rendőrök és katonák százai, ezrei szolgáltak a határon, és mindez jóval több mint 1 milliárd euróba került most már. Mint fogalmazott, egyértelműen létezik egy kettős mérce,  de

a kormánynak nem az számít, Brüsszel milyen véleményt alkot róluk, hanem az, hogy meg tudják védeni, megvédjék a magyar emberek és Magyarország biztonságát.

Magyarország az elmúlt öt évben ezt tette, a kerítésépítéssel és fenntartásával, a rendőrök és honvédek határra történő telepítésével elérte azt, hogy Magyarországra illegális bevándorló ne jöhessen be.

Szijjártó Péter az új típusú koronavírus fertőzés okozta járványról szólva hangsúlyozta, érdemes elkerülni Észak-Olaszországot, ha valakinek azonban halaszthatatlan az utazása, alaposan tájékozódjon a korlátozó intézkedésekről. “De jobb lenne, ha a következő hetekben, hónapokban egyetlen magyar sem utazna Észak-Olaszországba” – mondta a külügyminiszter.

Minden külföldre utazótól pedig azt kérte Szijjártó Péter, hogy regisztráljon a konzuli védelemre, amellyel könnyen és gyorsan el tudják érni és segítséget tudnak adni a külföldön lévő magyaroknak.

A jelenlegi állapotok szerint 8 magyar tartózkodik a világ négy különböző országban karanténintézkedés alatt, velük folyamatos a kapcsolat.

MTI

Kiemelt képünkön: Rendőr és katona járőrözik a röszkei közúti határátkelőhely szomszédságában épült kerítésnél 2020. január 29-én.
Fotó: MTI/Kelemen Zoltán Gergely

 

Iratkozzon fel hírlevelünkre