Latorcai Csaba: A kereszténység örök, és maga az éltető erő

Magyarország és Európa jövője az összetartó közösségek erejében van, jövőnk az együttműködésben van, ezért nem a bezárkózást, a tömbösödést, hanem a bizalomra épülő nyitottságot tartjuk szem előtt – mondta a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön a Nógrád vármegyei Kisbágyonban.

A faluban a KDNP által indított Fogadj örökbe egy keresztet! elnevezésű kezdeményezésre felújított, a település határában álló kőkeresztet szentelték meg.

Latorcai Csaba az ünnepségen arról is beszélt:

fontos, hogy nap mint nap kiálljunk meggyőződésünkért, megvalljuk hitünket, ugyanakkor elkötelezetten dolgozzunk közösen a keresztény Európáért és a keresztény Magyarországért.

Hozzátette: ennek része az országban található úti keresztek felújítása vagy éppen újak állítása a béke melletti elkötelezett kiállás jeleként.

Bíznak abban, hogy minél többen csatlakoznak, mert felismerik, a kereszt megtartó erő – mondta, hozzáfűzve: hiába döntik le vagy távolítják el a kereszteket “éppen aktuális ideológiák nevében”, a kereszténység örök, “és maga az éltető erő”.

A jövő Európája és benne a nemzetek nem létezhettek, nem létezhetnek ma sem és a jövőben sem a kereszténység megtartó ereje nélkül – emelte ki Latorcai Csaba, megköszönve a helyiek összefogását; a kisbágyoni keresztet a Samu és a Kis család újíttatta fel.

Napjainkban egyáltalán nem természetes, hogy az egyén vagy a közösség nyíltan, minden negatív következmény nélkül megvallhatja hitét, és kiállhat annak értékeiért

jelentette ki Latorcai Csaba.

Azt mondta, egyre több riasztó példát látni Nyugat-Európában, ahol “tombol az eltörlés kultúrája”, a vallási türelmetlenség, a keresztények üldözése pedig mindennapossá vált.

A kereszténydemokrata politikus úgy fogalmazott: “Vigyáznunk kell, hogy ezek a tendenciák, ezek a káros tendenciák ne uralhassák el magyar mindennapjainkat, a jövőnket meghatározó döntéseinkben ezért ébernek és józannak kell lennünk. Csak ez jelenthet garanciát arra, hogy meg tudjuk őrizni Magyarországot magyarnak, békében, biztonságban.”

Becsó Zsolt, a térség fideszes országgyűlési képviselője felidézte: az utak mellett állított fa- vagy kőkereszteket nem az egyház, hanem magánszemélyek állították, jellemzően a 18. század második felében, az eligazodást szolgálták, de lelki feltöltődést is nyújtottak.

Nagy Attiláné, Kisbágyon polgármestere azt mondta: az egyház azért dolgozik, hogy az ember közelebb jusson Istenhez, a világi vezetők pedig azon munkálkodnak, hogy az emberek közelebb kerüljenek egymáshoz, erősödjenek a közösségek.

(MTI)

Címlapkép: Latorcai Csaba, a Közigazgatási és Területfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára beszédet mond a Fogadj örökbe egy keresztet! kezdeményezés keretében felújított út menti kereszt átadásán Kisbágyonban 2024. február 8-án. Fotó: MTI/Komka Péter

Iratkozzon fel hírlevelünkre