Rétvári Bence az új pedagógus életpálya-törvényről és a brüsszeli pénzekről

A parlament hamarosan dönt az új pedagógus életpálya-törvényről, amely megteremti a pedagógusok béremelésének alapjait, 46 napról 50 napra, azaz tíz hétre emeli a szabadságukat, az eddigi sávos rendszer helyett pedig fix 24 tanítási órában határozza meg a pedagógusok kötelező óraszámát – közölte Rétvári Bence, a Belügyminisztérium államtitkára a közösségi oldalán. 

Hozzátette, hogy ha valaki 24 tanóra fölött tanít egy héten, akkor a különböző többletmunkára vonatkozó szabályok lépnek életbe, ráadásul az új törvény csökkenti a pedagógusok adminisztratív kötelezettségeit is, “tehát több idő marad a gyerekekre, és kevesebb időt kell a minősítéssel vagy önértékeléssel foglalkozni”. 

„Az új pedagógus életpálya-törvény értelmében, aki többet foglalkozik a gyerekekkel, az többet is tud keresni” – mondta. 

„Célunk az, hogy három év alatt 75 százalékkal emeljük a magyar pedagógusok bérét. Ha az európai uniós forrásaink megérkeznek, akkor 2025-re egy magyar pedagógus átlagos fizetése 800 ezer forint lesz.”

„Bár Brüsszel mind a mai napig nem fizette ki a Magyarországnak járó forrásokat, így a pedagógus béremelésre szánt forrásokat sem, ugyanakkor aggasztó hírek érkeztek, hiszen azt mondták, elfogytak a források az ukrajnai háború miatt, és a háborúra hivatkozva újabb befizetéseket várnak a tagállamoktól. Mi először azt szeretnénk tisztán látni, hogy megvannak-e még azok a források, amelyeket Magyarország  pedagógus béremelésre szán, ott vannak-e még Brüsszelben, vagy pedig ezeket a forrásokat már más célra, akár háború céljaira elkötötték” – jelentette ki. 

<

A címlapképen Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára látható.  Forrás: MTI/Illyés Tibor

Iratkozzon fel hírlevelünkre