Hszi Csin-ping bölcsességei lesznek a kötelező tananyag a kínai egyetemeken

A kommunista pártállam által működtetett Qiushi című politikai lap szeptember elsejei kiadásában részletezték, hogy melyik az a 37 kínai egyetem, amelyekben az őszi szemeszter során tantárgy formájában bevezetik a „Hszi Csin-ping gondolatokat”– adta hírül az International Christian Concern. Beethoven és Wagner vallási töltetű műveit már kitiltották az oktatásból, most pedig tovább formálják a rendszert.
Kína vezető egyetemein – beleértve a pekingi, a nankai és a csinghuai egyetemeket, ahol Xu Zhangrun alkotmányjogász professzor tanít, és akit júliusban rövid időre bezártak Hszi Csin-pinggel szemben megütött kritikus hangvétele miatt – a hallgatóknak kötelező lesz felvenni a pártelnök gondolatiságának mélységeit feltáró kurzust.
A négy kötelezően teljesítendő tantárgy – a marxizmust és a Mao Ce-tung-féle filozófiát oktató kurzusok – mellé felsorakozik a „Hszi Csin-ping gondolatiságaként” vagy „eszményeként” fordítható kurzus is.
Az új tárgy bevezetése összefüggésben lehet a júliusban centenáriumot ünneplő Kínai Kommunista Párt előkészületeivel.
A Nikkei Asia című helyi lap szerint az, hogy egy egyetemi kurzust kifejezetten egy aktuálisan regnáló pártelnök nevével fémjeleznek, több mint szokatlan.
Az utóbbi években Hszi regnálása alatt jelentősen csorbult a felsőoktatás függetlensége, az ennek hangot adó kritikusok pedig általában rövid időn belül elveszítik pozícióikat, vagy megfosztatnak nyugdíj-járulékaiktól.
Kínával foglalkozó további cikkeinket itt olvashatják.
Kapcsolódó, olvasásra ajánlott írásunk:
Kiemelt képünk forrása: MTI

Hirdetés