Fotókon a megváltozott Budapest


Hirdetés

Maszkos járókelők, emberek nélküli terek, ablakból lámpával világító családok jelennek meg egyebek mellett Csudai Sándor fotósorozatában, amely a koronavírus-járvány hatására megváltozott budapesti mindennapokat mutatja be csütörtöktől a Capa Központ 8F Galériájában.

Csudai Sándor 2020 márciusa és szeptembere között készült Különös Budapest elnevezésű fotósorozatában bevásárlók, érettségizők, az üres Hősök tere a tavaszi napsütésben vagy a posta előtti hosszú sorban ritkásan várakozó emberek jelennek meg – idézi az MTI-hez elküldött tájékoztató Szarka Klára kurátort.

– Csudai Sándor szisztematikusan járta az utcákat, helyszíneket a különös Budapesten. Objektív, de nem érzéketlen lenyomatot igyekezett készíteni a közös tereken a pandémia hatásairól – mondta a kurátor. – Fotóin egyszerre nyugtalanító, mégis elbűvölő város képe rajzolódik ki – tette hozzá.

A Különös Budapest című kiállítás november 14-ig látogatható.

Csudai Sándor 1987-ben született, 2008-ban gyakornokként a Magyar Hírlaphoz került, majd 2010-től a lap belső munkatársaként dolgozott. A tájékoztató szerint Csudai Sándor fontosnak tartja, hogy a mindennapok bemutatása mellett olyan irracionálisnak tűnő pillanatokban is keresse az emberséget és az élet alapkérdéseit, amelyek túlmutatnak a megszokotton.

A tájékoztató kitér arra is, hogy tavaly Csudai Sándor érdemelte ki a Hemző Károly-díjat, amellyel olyan 35 év alatti magyar – határon túli és anyaországi – fotográfust díjaznak, aki szellemiségében és a szakmai minőségben a névadó munkásságához méltó műveket hoz létre lehetőleg Magyarországon vagy magyarlakta területeken.

MTI

(Kiemelt képünkön: Csudai Sándor, az Origo fotóriportere Konfetti című felvétele, amely első díjat nyert a Művészet – műalkotás vagy művészeti tevékenység ábrázolása, fotóriporteri eszközökkel (egyedi) kategóriában a 37. Magyar Sajtófotó Pályázaton 2019. január 28-án. Fotó:  MTI/Csudai Sándor)


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb