Kásler Miklós elhagyja a Magyarságkutató Intézetet, az új vezető M. Lezsák Gabriella lesz


Hirdetés

A Magyarságkutató Intézet vezetését M. Lezsák Gabriella régészre bízzák, Kásler Miklós a kulturális miniszter főtanácsadója lesz – közölte a Kulturális és Innovációs Minisztérium szerdán az MTI-vel.

Kásler Miklós, a Magyarságkutató Intézet főigazgatója a kulturális és innovációs miniszterrel, Hankó Balázzsal közösen úgy döntött, hogy az intézet vezetését a jövőben M. Lezsák Gabriella régészre, a magyar őstörténet és László Gyula szellemi hagyatékának jeles kutatójára, a HUN-REN Bölcsészettudományi Kutatóközpont tudományos munkatársára bízzák.

A neves onkológus, korábbi kulturális miniszter a jövőben a Kulturális és Innovációs Minisztérium miniszteri főtanácsadója lesz.

Kásler Miklós 2023 márciusában vette át az intézet vezetését, miután korábban, 2018 és 2022 között az Emberi Erőforrások Minisztériumát vezette miniszterként.

A Magyarságkutató Intézet 2019. január 1-jén jött létre azzal a küldetéssel, hogy a magyarság eredetének, történetének és kultúrájának interdiszciplináris kutatását végezze. Kásler Miklós professzor irányításával tovább erősödött az Intézet szakmai presztízse és új, előremutató tudományos kutatások indultak el – írták a közleményben.


Hirdetés

Hangsúlyozták: a minisztérium büszke arra, hogy a nemzet építése iránt mindig elhivatott Kásler Miklós elfogadta miniszteri főtanácsadóvá történő kinevezését.

Vezetőkép forrása: Youtube/Danubia Televízió

Forrás:
MTI
'Fel a tetejéhez' gomb