Mindenki egy anyaméhben kezdte…
Évek óta tartó misszió
A Magyar Keresztény Misszió Alapítvány (MKMA) 1995-ben alakult és 2009 óta végez magzatvédelmi tevékenységet. Az alapítvány célja, hogy minél többen tisztában legyenek az abortusz életen át tartó testi, lelki hatásaival, következményeivel és arra ösztönöz, hogy a halál helyett az életet válasszák a nők, mert mindig minden helyzetből van kiút, más választási lehetőség.
Tizenhat emléktábla
Csávás Imre magzatvédő, az MKMA elnöke szerkesztőségünkhöz eljuttatott leveléből megtudtuk, hogy már korábban, 2013-ban felmerült az igény egy „a magzatok tiszteletére” készített, állandó emlékhely kialakítására, elsősorban a kórházakban. A tényleges megvalósulásra azonban 2017-ig kellett várni. Ekkor az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Nemzeti Együttműködési Alap anyagi támogatásának köszönhetően,
a Keresztény Misszió az ország különböző pontjain, összesen 16 kórházban állított emléktáblát, a meg nem született magzatok tiszteletére.
Isten számára nincs nem kívánt élet
A Rákoskeresztúri új köztemetőben 2021. október 14-én avatták fel a meg nem született gyermekeknek állított emlékművet. Mint ismeretes Magyarországon évente körülbelül harmincötezer abortuszt hajtanak végre, s bár a számok javuló tendenciát mutatnak, az adatok így is szívfájdítóan magasak. Az alapítvány elnöke szerint nagy szükség van ezekre az emlékhelyekre, ahol az emberek imádkozhatnak és leróhatják a tiszteletüket a megfogant, de meg nem született gyermekek előtt. Ahogy levelében hangsúlyozta, a táblákkal fel szeretnék hívni a figyelmet arra, hogy:
„Isten számára nincs nem kívánt élet. A megfogant magzat is már egy élő ember. Így joga van az élethez. Joga van ahhoz, hogy megszülethessen.”
Ökumenikus összefogás az emberi életért
Az új köztemetőben felállított emlékművet Cseh Zoltán atya, a Kőbányai Szent György-plébánia plébánosa áldotta meg. Az atya az avatási szertartás után a Vasárnap.hu-nak elmondta, hogy nagy megtiszteltetés volt a számára, amikor felkérték a Keresztény Missziótól a szentelésre. Örömmel vállalta az emlékmű megáldását, többek között azért is, mert szerinte ez egy szép ökumenikus összefogás az emberi életért, ugyanis ez a kezdeményezés a katolikusoknak és a protestánsoknak is egyaránt a szívügyük. Majd hozzátette, hogy fontos, hogy az emberek megértsék:
az emberi élet nem a születéssel, hanem a fogantatással kezdődik, és a természetes halálig tart. „Mindenki egy anyaméhben kezdte”
– hangsúlyozta Cseh Zoltán atya, csak néha hajlamosak vagyunk elfelejteni.
Már általános iskolában oktatni kellene
A plébános szerint már az általános iskola nyolcadik osztályában tanítani kellene, hogy a magzat nem egy érzéketlen sejtcsomó. „Nem a hit felől kellene megközelíteni a kérdést, hanem inkább tudományos, biológiai szempontból. Megértetni a fiatalokkal, hogy a megtermékenyített embrió, már magában hordozza az ember teljes génállományát. Tehát már első pillanattól fogva egy ember” – fogalmazott az atya.
Ima kilenc hónapon át
A plébános úgy gondolja, hogy az emlékmű azokért a magzatokért is épült, akiket éppen most készül elvetetni az édesanyjuk. Elmesélte, hogy ő maga is vállal lelki adoptálást, azaz örökbe fogad és kilenc hónapon keresztül imádkozik egy olyan megfogant magzatért, akinek szülei épp a terhességmegszakításon gondolkodnak.
Cseh Zoltán atya végül reményét fejezte ki, hogy az emberi élet tiszteletét hirdető kezdeményezés nemcsak egyszeri alkalom lesz, hanem egyre több temetőben is találkozhatunk majd hasonló emlékművel.
Egy belső Trianonra is emlékezünk – 65 éve, ezen a napon legalizálták az abortuszt
Soha nem látott videó, amely feltárja az élet csodáját az anyaméhben
„A gyermeked megölése soha, semmire nem megoldás!” – Abby Johnson a Vasárnapnak