„Az alaptörvény-módosítás a haza, a családok és a gyermekek biztonságát szolgálja”

A tárcavezető expozéjában kiemelte:

az alaptörvény élő keret, amely védelmezi a magyarság önazonosságát, kifejezi értékrendszerét, megtestesíti akaratát és meghatározza létezésének legalapvetőbb közjogi formáit. Védendő értékként határozza meg a családot, az utódainkat és a nemzeti kultúrát

– sorolta.

Úgy vélte, azonban manapság ezek az értékek veszélybe kerültek,


Hirdetés

„a két nem teremtettségét is viszonylagossá tevő, egyesek szerint progresszív gondolatkészlet” növekvő aggodalomra ad okot.

Az emberi közösségek formáira és tartalmára vonatkozó természeti törvényszerűségek, az azzal harmonizáló és a közösségek fennmaradását biztosító fogalmak relativizálása, felhígítása, folyamatos fenyegetettsége kétségeket támaszt, hogy megvédhetők-e az eljövendő generációk érdekei, jogai és jóléte – magyarázta.

Kitért rá: a javaslat a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok függetlenségét is erősíti azáltal, hogy legalapvetőbb szabályait sarkalatos törvényhez köti. Az alaptörvény a korábbi alkotmányhoz képest önálló közpénzekről szóló résszel rendelkezik, de az alkotmányozó a közpénz fogalmát eddig nem határozta meg – mutatott rá. Hozzátette: a javaslat ezt pótolná az átláthatóság és a jogbiztonság garantálása érdekében.

 

(MTI)

Kiemelt képünkön Varga Judit igazságügyi miniszter megnyitó expozét tart az alaptörvény kilencedik módosítását tartalmazó javaslat vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2020. november 18-án. MTI/Koszticsák Szilárd

'Fel a tetejéhez' gomb