„Szükség van együttműködésre” – vélemények a választások estéjén
Lánczi: Komoly hatalmi belharc kezdődhet a választás után
A fővárosban komoly hatalmi belharc és osztozkodás kezdődhet a választás után – vélte Lánczi Tamás a Kossuth Rádió választási adásában. A fővárosban három azonos támogatottságú ellenzéki párt küzd egymással, a DK, az MSZP és a Momentum. A politológus szerint nagyon érdekes erőegyensúly állhat be, és a hátralévő választásokig nagy helyezkedés indulhat el a baloldalon.
Papp László Debrecen gazdaságának további erősítésén kíván dolgozni
Az elmúlt öt esztendő „komoly, megfeszített munkájának” tulajdonítja a sikert Papp László (Fidesz-KDNP), Debrecen újraválasztott polgármestere, aki fontos célnak nevezte, hogy tovább erősödjön a hajdú-bihari megyeszékhely gazdasága.
Tóth Bertalan: Működött az ellenzék stratégiája
Működött az ellenzék stratégiája, megtört a jég – értékelte az MSZP elnöke az önkormányzati választás eredményeit mintegy negyven százalékos feldolgozottságnál vasárnap este az MTI-nek.
hiradó.hu
Mráz: A nagyobb lakosságú területeken ellenzéki többség valószínűsíthető
A vidéki városok egyértelműen a Fidesz-KDNP jelöltjeit támogatják, de a nagyobb lakosságú területeken, és a fővárosban is úgy tűnik, hogy ellenzéki többség valószínűsíthető – jelentette ki Mráz Ágoston Sámuel.
Szijjártó Péter a Karc FM-nek nyilatkozva úgy fogalmazott, fontos, hogy a helyi közösségek vezetője és a kormányzat között legyen egy együttműködés.
„A veszekedés helyett arra van szükség, hogy együttműködés legyen. Az ország sikere a sok helyi közösség sikerén múlik”
fogalmazott a miniszter.
A Karc FM-en közölték a hírt, hogy Tarlós István főpolgármester gratulált az ellenzék jelöltjének, Karácsony Gergelynek.
A rádióműsorban azt is elmondták, hogy bár azt túlzás kijelenteni, hogy Karácsonynak lenne programja a fővárost tekintve, de attól még a napi teljesítménye alapján elszámoltatható lesz öt év múlva.
„Az önkormányzati választáson nem pártokra, hanem személyekre, eddigi városvezetői teljesítményekre szavaznak a választópolgárok”
– nyilatkozta az InfoRádiónak Hollik István kormányszóvivő.
„Azt mondtuk, hogy természetesen a magyar kormány tiszteletben tartja a magyar emberek véleményét, tehát avval próbálunk együttműködni, akit az emberek egy adott településen megválasztottak”.
Később hozzátette, hogy a nagyvárosokban és megyeszékhelyeken azért kormánypárti többséget várhatnak.
Szerinte a választás nem pártokról szól, hanem személyekről.
Karácsony győzelme a minimum, amivel Tordai Bence elégedett lenne
Tordai Bence, a Párbeszéd országgyűlési képviselője a Blikknek adott interjújában azt mondta, hogy Karácsony Gergely győzelme lenne a minimum – persze a közgyűlési többség elnyerése mellett –, amit vár a választásoktól. Interjúját úgy zárta, hogy „tudjuk, hogy a legnagyobb változások általában a fővárosból indulnak ki, úgyhogy nekem az elégedettségi minimum ott kezdődik, hogy megnyerjük a főpolgármesteri meccset és a közgyűlési többséget. És nyilván ehhez társulnak komoly megyei jogú városokban elért győzelmek: ahol eddig baloldali vezetés volt, ott megtartják a pozíciójukat. Tudom, hogy ez eléggé ambiciózus, ez a legrosszabb elfogadhatónak lehet kicsit magas, de épp azért izgulok nagyon, mert eddig soha nem voltak ilyen masszív győzelmi esélyeink.”
Lánczi: Még nem tudni, kinek jó a magas részvétel
Mintha az ország többi részéről lemondana az ellenzék, és a budapesti eredmények lennének fontosak – mondta Lánczi Tamás a hirado.hu-n. Úgy vélte: az ellenzéki kampány teljesen fővárosi fókuszú volt. A Kossuth Rádió választási műsorában korábban elmondta: nehéz megmondani, hogy kinek kedvez a magas részvétel. Láthatóan Budapesten jobban mozgósítottak a pártok, míg vidéken átlagosnak mondható a voksolási hajlandóság.
Az intenzív kampány mozgósított
Mráz Ágoston elemző urnazárás után a köztelevíziónak azt nyilatkozta: az intenzív kampány alkalmas volt arra, hogy mozgósítsa a választókat. A Nézőpont Csoport vezérigazgatója szerint ha rövidebb lett volna a kampány-időszak, azt se bánta volna – pedig politológus ilyet ritkán mond.