Jelentős összegű támogatást gyűjtött a partiumi református egyházkerület az üldözött keresztényeknek

Csűry István az esemény alkalmából szervezett sajtótájékoztatón elmondta: a partiumi református magyarságra is nyomás hárul identitása miatt, ezért át tudja érezni az üldözöttek sorsát. Megjegyezte: a feltámadásban hívő ember nemcsak azt tudja, hogy Krisztus nevében üldöztetés van, hanem azt is, hogy a Krisztust követő ember megmenekül a halálból, mert örök életet kap. A püspök kitért arra is, hogy németországi püspök társai vonták kérdőre, hogy miért támogatja a magyar kormányt, és a hívek körében is kezdetben értetlenség fogadta az adománygyűjtést, mert az emberek azt gondolták, hogy a migráció támogatásához kér segítséget az egyház. Végül aztán sikerült eloszlatni az értetlenséget. Az összeg 2018 utolsó négy hónapjában gyűlt össze.

Azbej Tristan államtitkár megköszönte a támogatást, és elmondta: a Partiumban gyűjtött összeg – az adományozó szándékának megfelelően – azt a célt fogja szolgálni, hogy a Szíriából elüldözött, jelenleg menekülttáborokban élő keresztények visszaköltözhessenek szülőföldjükre.

Hozzátette: az általa vezetett államtitkárság mindig megkérdezi az üldözött keresztényeket, hogy miben segítheti őket, és legtöbbször a szülőföldjükre való visszatéréshez kérnek segítséget, hiszen ott szeretnének továbbra is élni, ahonnan az Iszlám Állam vagy más dzsihádista szervezetek elüldözték őket.

Azbej Tristan hangsúlyozta: ma a kereszténység a legüldözöttebb vallás a világon, több mint 245 millió ember szenved kereszténysége miatt, és súlyosbítja helyzetüket, hogy a nyugati világ nem mutat szolidaritást az üldözött keresztényekkel. Hozzátette: vannak ugyan olyan egyházi civil szervezetek, amelyeket foglalkoztat a kérdés, de Magyarország az első olyan ország, amely kormányzati szinten is kezdett foglalkozni a témával. Emlékeztetett rá: 2016-ban a kormány helyettes államtitkárságot hozott létre, és elindította a Hungary Helps programot, ma pedig már államtitkárság foglalkozik az üldözött keresztények támogatásával.


Hirdetés

„Ki merjük mondani, hogy mi egy keresztény kultúrájú nemzet vagyunk, ezért erkölcsi kötelességünk, hogy az üldözött keresztényeket segítsük” – fogalmazott Azbej Tristan.

Forrás: MTI (kép)

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

'Fel a tetejéhez' gomb