Anyám tyúkja megy a levesbe!
A Váci Dunakanyar Színház és az azzal szomszédos Rubra Art Lounge Étterem közös szervezésében valósul meg november 22. és 25. között Közép-Európa legnagyobb verses fesztiválja és pódiumművészeti seregszemléje, amelynek célja a vers megnyilvánulási formáinak felkutatása és bemutatása mellett a hivatásos és amatőr előadók, társulatok találkozásának megteremtése.
Az esemény fővédnöke Buda Ferenc Kossuth-díjas költő, védnöke Rétvári Bence miniszterhelyettes, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára, igazgatója Lutter Imre Radnóti-díjas előadóművész, a Magyar Versmondók Egyesületének ügyvezető elnöke, házigazdája Kis Domonkos Márk, a Váci Dunakanyar Színház igazgatója.
A hivatásos előadók versenyében és a fesztiválprogramban is izgalmas előadások szerepelnek: Arany János humorára épít a felvidéki Csavar Színház Jóka ördöge, valamint a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház Arany-metszés című előadása. A kaposvári Csiky Gergely Színház Hunyadkürti György Jászai Mari-díjas, Érdemes Művész tragikomédiájával, A nagybőgővel, valamint Borbély Sándor a Karinthy Színház korábbi darabjával, Az apostollal, a pécsi színház, az Escargo Hajója a Jónás könyvével érkezik, a Turay Ida Színház pedig a Zita című történelmi játékot.
Kifejezetten az ínyenceknek szól a Soproni Petőfi Színház előadása, a Jelenetek egy házasságból, ahol a darab végén elhangzik a sokszor feltett kérdésre a válasz is a főszereplő házaspártól (Gál Tamás és Kiss Szilvia), akik az életben is egy párt alkotnak: menjünk étterembe, mit együnk?
Tatárbifszteket sörrel! S a vendégek helyben el is fogyaszthatják a színészekkel az említett darabbéli vacsorát.
Éppúgy, ahogy a Kávészünet zenekar Csonka vers, avagy Anyám tyúkja megy a levesbe c. koncertjénél a tyúkhúslevest és a költői menüt. Utóbbi két produkciót ugyanis a Rubra Art Lounge-ban kialakított Rubra Színpadnál, reneszánsz hangulatban, vacsorával az előadás végén fogyaszthatja a közönség.
Idén is nevezhettek nem hivatásos előadók, társulatok, zenekarok és alkotók saját produkciókkal, így a Versmondó szalon vers- és prózamondó versennyel, a versszínházi versenyprogram önálló és társas pódiumi estekkel, performanszokkal, a Verszenei sarok koncertekkel, a Versfilmek a vásznon elnevezésű blokk pedig mozgóképes alkotásokkal várja a publikumot. A hivatásos és az amatőr versenyzők külön kategóriában versenyeznek.
További információ az esemény honlapján olvasható.