Professzorok Batthyány Köre: a segítséget kell oda vinni, ahol a baj van
Kiadta az ország állapotáról készített 2018. évi összegzését a Professzorok Batthyány Köre, amely a dokumentumban a migrációs és humanitárius problémákról is értekezik. A jelentés üdvözöli az üldözött keresztények megsegítésére tett magyar törekvéseket és alapelvként fekteti le, hogy a segítséget kell oda vinni, ahol a baj van, nem pedig a problémát kell importálni Európába. Felszólaltak az álságos kritikák ellen is.
Kiadta az ország állapotáról és egyes közéleti témákról készült idei jelentését a Professzorok Batthyány Köre. A konzervatív testület jelentésében (amely ide kattintva letölthető) részletesen kitér a migráció problematikájára is. A professzorok a korlátlan migráció hosszú távú hosszú távú veszélyére hívták fel a figyelmet, jelezve; azzal fenyeget, hogy „a mienkétől alapvetően különböző értékeket valló, más civilizációkhoz tartozó és nem asszimilálható tömegek miatt – Nyugat-Európa-szerte és másutt is – az őslakosok egyre kevésbé érzik otthon magukat saját hazájukban”.
Az elemzés készítői úgy fogalmaztak:
„álságosnak tartjuk egyes politikusok és a globalista sajtó szemrehányásait, azt, hogy ateisták kérik számon rajtunk a keresztény értékeket,
miközben ők honfitársainkkal szemben nem szolidárisak, és figyelmen kívül hagyják, hogy a tömeges bevándorlásnak milyen hatása lenne gazdaságunkra és kultúránkra”.
Mint írták, szilárd meggyőződésük, hogy a rászorulókkal akkor tesszük a legjobbat, ha a segítséget helybe visszük, a háborútól, természeti katasztrófáktól sújtott területeken segítünk újjáépíteni a lerombolt templomokat, iskolákat és kórházakat. Épp ezért a jelentés üdvözöli, hogy a Miniszterelnökségen belül működik az Üldözött Keresztények Megsegítéséért és a Hungary Helps Program Megvalósításáért Felelős Államtitkárság, amelynek feladatai közé tartozik többek között a segélyakciók megszervezése és finanszírozása is.
S4c.News