A Máltai Szeretetszolgálat ezer kisgyermekes családnak segített 120 ezer forint értékű támogatással

A legszegényebb településeken ezer kisgyermekes család részesült háztartásonként 120 ezer forint értékű támogatásban a most záruló fűtési idényben a Felzárkózó települések programban – közölte a Magyar Máltai Szeretetszolgálat szerdán az MTI-vel.
A közlemény szerint az előző évben üzembe helyezett szociális naperőműveknek köszönhetően minden korábbinál több rászoruló családnak sikerült támogatást adni az április közepén záruló fűtési szezonban.
A Felzárkózó települések program részeként 118 kistelepülésen több mint ezer háztartás kapott segítséget a gyermekek által használt helyiség fűtéséhez.
Az érintett családok pályázaton kérhettek segítséget a gyermekek által használt helyiség fűtéséhez, a bírálat során a három vagy több gyermeket nevelő szülők előnyben részesültek.
A nyertes pályázók egy modern és tiszta üzemű elektromos fűtőtestet kaptak használatra, és a készülék üzemeltetéséhez szükséges energiát pedig támogatásként; a háztartásonként megítélt 120 ezer forintot havi részletekben előre fizetős mérőórákra töltötték fel, így a családok nem pénzt, hanem „elfogyasztható áramot” kaptak, összesen 120 millió forint értékben – közölték.
A fenntartható támogatási rendszer anyagi hátterét az Európai Unió támogatásából a Magyar Máltai Szeretetszolgálat által épített és 2024 tavaszától fokozatosan üzembe helyezett 20 szociális naperőmű termelése adja.
A program részeként több mint 800 család otthonában alakítottak ki biztonságos áramvételi pontot, ahová az elektromos fűtőtesteket csatlakoztatni lehetett.
A fűtőpaneleket a szezonra használatra kapták a családok, áprilisban ezeket visszagyűjtik, majd átvizsgálják és elraktározzák a következő télre
– írták.
Hozzátették, hogy májusban már a következő pályázatot hirdetik meg, amelyekre a Felzárkózó települések programban érintett valamennyi helyszínen, immár 238 településen támogatást kérhetnek a rászoruló családok.
A pályázat neve Zöld fűtés, ami nemcsak a szociális naperőművek megújuló energiatermelésére utal, hanem a legszegényebb településeken olykor hulladékot égető, a lakóteret is füsttel szennyező kályhák elektromos fűtőtesttel való kiváltására is – áll a közleményben.
Kapcsolódó anyagaink:
Vezetőkép: A Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársa adománycsomagot pakol a kiszállításhoz Debrecenben 2020. május 15-én. Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Hirdetés