Harry Potter az LMBTQ-lobbi új ellensége


Hirdetés

A filmsorozat rajongói országszerte nagy lelkesedéssel fogadták a bejelentést, az LMBTQ-közösség azonban bojkottálni próbálja a filmet. Ugyan J. K. Rowling nem mondható éppen konzervatív írónak, az utóbbi időben több kijelentését is rossz néven vette az LMBTQ-közösség. 2020-ban azért érte támadás az írónőt, mert Twitter-bejegyzésében azt állította, attól még nem lesz valaki nő, hogy annak gondolja magát.

Majd később, ahogy a Vasarnap.hu is megírta, 150 író, tudós és aktivista, köztük a Harry Potter megálmodója, peticiót indított, amelyben a véleménynyilvánítás szabadsága mellett tettek hitet, és elítélték a viták korlátozását.

„Mint fogalmaztak, nem tartják helyesnek a nyílt viták elfojtását. A levélben szót emeltek a nyilvános megszégyenítés és kirekesztés divatja és a »vakító erkölcsi bizonyosság« ellen. A levél aláírói közül többeket támadtak már valamilyen korábbi véleménynyilvánításukkal kapcsolatban”, írta annak idején a BBC.

Most, egy évvel a történtek után az olaszországi LMBTQ-közösség még mindig bosszúra szomjazik. Célpontjuk pedig a decemberi Harry Potter film vetítése. A közösségi oldalakon bojkottra invitálják a rajongókat, és kérik, senki ne vegyen részt a vetítésen.

A rengeteg tweet közül egyet idéz az olasz Provita e Famiglia nevű oldal. A bejegyzésben a következő szöveg olvasható:

„J. K. Rowling transzfób és ezt nem is titkolja. Meg akarjátok nézni a Harry Pottert a moziban? Menjetek csak el, de ne gyertek azzal, hogy »szét kell választani a filmet az alkotójától«, meg ehhez hasonló kifogásokkal. Legyetek tisztességesek, és mondjátok ki, hogy önző módon meg akartok nézni egy filmet, amit szerettek.”

Margaret Atwood sem elég nyitott

Rowling egyébként nem az egyetlen világhírű szerzőnő, akit az LMBTQ-aktivisták meghurcoltak a véleményéért. Margaret Atwoodot, aki szintén aláírta a petíciót, rengeteg támadás érte, miután megosztott egy cikket, amely szerint a gendersemleges narratíva a „nő” szó eltűnéséhez vezethet, vagy negatív konnotációt adhat a szónak. Bár Atwood korábban már elismerte, hogy nem csupán két nem létezik, az írónő nem tudta megnyerni magának az LMBTQ-közösség bizalmát.

Kiemelt képünk forrása a Pixabay.


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb