Kiveszi a tananyagból a középkori irodalmat az angol egyetem, mivel az „túl fehér”
Csak hogy az olvasó is érzékelhesse a helyzet súlyát: ha a döntés tényleg megvalósul, az nagyjából olyan szintű támadást jelentene az angol irodalmi kultúra ellen, mintha a magyar tantervből eltávolítanák Janus Pannoniust, Balassit, Berzsenyit, vagy éppen Petőfit.
Az 1500-ig tartó angol irodalom teljes kitörlése után fennmaradó űrt a tervek szerint mindenféle érzékenyítő – rasszokról, szexualitásról, etnikumokról és hasonlókról szóló – kurzusokkal töltenék ki. A tanterv „dekolonizálása” során az 1500 után alkotó olyan klasszikusok, mint John Milton és Christoper Marlowe, szintén mellékvágányra kerülnek, hogy átadhassák a helyüket olyan modern, nevenincs íróknak, akik a faji viszonyokról és a feminizmusról firkáltak.
Az átalakítási terv vezető alakja, a Sri Lanka-i származású Nishan Canagarajahm szerint ezek a reformok – legyünk erősek – „globálisan versenyképesebbé teszik” az egyetemet. Az elbocsátani kívánt közel 60, középkori irodalmat oktató tanárnak különben már emailben megírták, hogy „az új modulok (végre) olyanok lesznek, amelyek megfelelnek a hallgatók angol diplomával szembeni elvárásainak”.
Az abszurditást tovább fokozza a Dailymail cikke, amely azzal kezdődik, hogy az elmúlt években bár folyamatosan zuhan a Leicester-i egyetem színvonala, ám a politikai korrektségben világelső, tehát egy nagyon jó egyetem. Végül is ki ne akarna magának egy színvonaltalan irodalmi képzést, amelynek a végén kap egy alacsony értékű diplomát, de elmondhatja, hogy a rasszizmus és a homofóbia rossz, mivel tanult róla…
Nagy biztonsággal kijelenthetjük: az a liberális aknamunka, amely az európai fehér embert gyakorlatilag totálisan meg kívánja fosztani az identitásától, nyugaton már kezd kiteljesedni.
Kiemelt képünk forrása: Pixabay.com