Katolikus székesegyház épül Bahreinben
Noha az Arab-félsziget országaiban az iszlám államvallásnak számít, Hamad bahreini király 2013-ban engedélyezte egy keresztény templom megépítését, melynek alapkőletételére a közelmúltban került sor.
A Bahreini Királyságban megkezdődtek a katolikus székesegyház építési munkálatai – számolt be a hírről német források alapján a keletfiataljai.hu. A „Kirche in Not” segélyszervezet keddi beszámolói alapján a templomnak egy, a fővárostól, Manamától 30 kilométerre délre fekvő, Awali nevű kisváros ad majd otthont.
Az „Arábia Nagyasszonya” titulust viselő templom az észak-arábiai apostoli vikariátus területén élő több mint kétmillió katolikus hívő szellemi központjaként szolgál majd a jövőben. „Az alapkőletétel emlékezetes esemény volt.” – mondta Andrzej Halemba, a segélyszervezet távol-keleti országokért felelős referense.
Az olasz püspök, Camillo Ballin vezetése alatt álló apostoli vikariátushoz tartozik Bahrein mellett Kuvait, Katar és Szaúd-Arábia is.
A Bahreini Királyság főként iszlám beállítottságú, ezért sokakat meglepetésként ért, amikor Hamad Bin Isa al Chalifa király 2013-ban hozzájárult a katolikus templom megépítéséhez.
A „Kirche in Not” információi szerint a az észak-arábiai vikariátus katolikus közösségeit szinte kizárólag bevándorlók alkotják, akik túlnyomórészt Indiából, Bangladesből, valamint a Fülöp-szigetekről származnak. Az etnikai és vallási kisebbségnek számító csoportok diszkriminatív cselemények mindennapos elszenvedői (amelyekről az S4C.News folyamatosan hírt ad).
A székesegyház mellett tervezik egy regionális képzési és közösségi központ kialakítását, ahol többek között lehetőség lesz majd a lelkipásztori segítségnyújtáson kívül, nyelvi és kulturális ismeretek közvetítésére is. „Mindez nagyon fontos azoknak az embereknek, akik dolgozni jönnek az Arab-félszigetre.” – mondta Halemba. „A társadalmi normák ismerete a keresztények számára nélkülözhetetlen, mert egy-egy szabály megszegésével akár az életüket kockáztathatják.” Ballin püspök a székesegyház építésében a Bahreini Királyság vallási sokszínűség felé való nyitását látja.
Forrás: keletfiataljai.hu, Deák Roland