Mindennapos letartóztatással és zaklatással szembesülnek a marokkói keresztények
Az ACN International keresztény emberjogi szervezet jelentése szerint Marokkóban megszaporodtak a keresztény hitre áttért emberek ellen elkövetett hatósági fellépések. Jawad Al-Hamidi, az ACN helyi irodájának vezetője szerint, a rendőrség nyomozásokat folytat olyan emberek ellen, akik felvették a keresztény hitet.
A letartóztatott személyek beszámolói alapján a hatóságok a kihallgatás során megfenyegetik az fogvatartottakat és gyakran a rokonaik bántalmazását helyezik kilátásba, ha az illető nem tér vissza az iszlám hitre – közölte a Linga.org.
A letartóztatott keresztényeket vádemelés nélkül napokig fogva tartják, majd elengedik őket. Ennyivel azonban nem ússzák meg: a hatóságok követik őket, mindennapos zaklatással próbálnak nyomást gyakorolni a marokkói keresztényekre – állítja Al-Hamidi.
|
Az emberjogi szervezet jelentésében több fizikai bántalmazás is szerepel. Egy Al-Hajab városában élő muszlim férfit munkahelyén bántalmazta a főnöke, miután felvette a katolikus hitet. A férfi a rendőrséghez fordult, akik azt tanácsolták neki, hogy térjen vissza az iszlámra. A férfi ezt követően ismét összetűzésbe került főnökével, aki feljelentette alkalmazottját. A helyszínre kiérkező rendőrök előállították a keresztény hitre tért férfit, majd hat hónapig börtönben tartották. A fogvatartott keresztényt több alkalommal fizikailag is bántalmazták.
Marokkó törvényei az iszlám mellett a vallások közül a judaizmust ismerik el. Az országban élő külföldi keresztények viszonylag szabadon gyakorolhatják vallásukat, de az áttért marokkói keresztények csak titkos összejöveteleken, lakástemplomokban tudnak imádkozni.
A külföldi keresztények sem látják őket szívesen a templomaikban, mivel attól tartanak, hogy a hatóságok hittérítéssel vádolják meg őket, ami bűncselekménynek számít a muszlim többségű országban.
Marokkóban egyre több keresztényt ér bántalmazás a hite miatt
Egyenlő házassági elismerést szeretnének az áttért keresztények Marokkóban
Kiemelt képünk forrása a Middle East Eye.