Megalakult a Katolikus Szociális és Gyermekvédelmi Szakellátásokat és Szolgáltatásokat Fenntartók Fóruma
Megalakította három katolikus intézmény – a Katolikus Szeretetszolgálat, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és az ÁGOTA Közösség – a Katolikus Szociális és Gyermekvédelmi Szakellátásokat és Szolgáltatásokat Fenntartók Fórumát.
A Katolikus Szeretetszolgálat azt közölte kedden az MTI-vel, hogy a három katolikus intézmény együtt több mint 32 ezer embernek nyújt szociális és gyermekvédelmi ellátást, majdnem 10 ezer embernek ad munkát, és több ezer önkéntest foglalkoztat. Az összes magyarországi katolikus fenntartású intézményben egyre több, napjainkban körülbelül 100 ezer rászorulóról – például nehéz helyzetben lévő családokról, gyermekekről és beteg idősekről – gondoskosnak – írták.
A közleményben hiánypótlónak nevezett összefogást ünnepélyes keretek között április 30-án írták alá a Katolikus Szeretetszolgálat székházában. A fórum célja, hogy a magyarországi katolikus fenntartású szociális és gyermekvédelmi szakellátások és szolgáltatások fenntartói számára szakmai és közérdekű kérdések megvitatására, az együttműködésben részt vevők állásfoglalásainak megfogalmazására és szakmai képviseletére teret biztosítson – fogalmaztak, hozzátéve, hogy a fórum minden magyarországi katolikus szociális és gyermekvédelmi fenntartó számára nyitott.
Úgy folytatták, hogy a fórum, mint szakmai érték- és érdekszövetség a katolikus fenntartók összefogását tartja feladatának, aminek része az új szakmai módszerek és szolgáltatási formák folyamatos megismertetése a katolikus szociális- és gyermekjóléti alapellátási, gyermekvédelmi szakellátási szolgáltatókkal, intézményekkel.
Közös szakmai kiadványok indítása, valamint rendszeres időközönként konferenciák szervezése is a tervek között szerepel – tették hozzá. Kiemelt célnak nevezték a szociális és gyermekvédelmi ellátórendszer fejlesztéséhez szükséges feltételek szervezésében való részvételt, valamint a szakmai segítségnyújtást, ajánlások és útmutatók készítését.
A közlemény szerint a fórum tagjai kiemelten fontosnak tartják az állami szereplőkkel történő szoros szakmai együttműködést, továbbá vállalják az egészségügy, és a további társágazatok képviselőivel való szakmai konzultációk szervezését és megvalósítását.
(MTI)
A címlapkép forrása: Pixabay