Kaszab Zoltán: Szuperállamot építene Brüsszel – I. rész

Az egyik az olajembargó ügye. Nemrégiben kiderült ugyanis, hogy az orosz energiahordozó importtilalmát leghevesebben ellenző három ország – Magyarország, Csehoroszág és Szlovákia – behozatala a teljes Ororszországból érkező uniós olajimport csupán 10 százalékát teszi ki. És hogy mi következik ebből? Ha Brüsszel valódi célja az lenne, hogy gyorsan okozzon fájdalmat Moszkvának a háború lezárása érdekében, már rég kivethette volna hőn áhított szankcióját úgy is, hogy teljes mentességet ad ennek a három országnak.

Nem gondolom ugyanis, hogy az a 10 százalék kényszerítené végül térdre az orosz medvét. Az Európai Bizottság politikusai ennek ellenére a tiltakozóktól is elvárják, hogy hajtsák igába a fejüket, még akkor is, ha ez gyakorlatilag tönkretenné e három ország gazdaságát, és még úgy is, hogy a huzavona miatti bizonytalanságból fakadó magas árak óriási terhet rónak az összes európai gazdaságra. 

Persze a brüsszeli nyakasság nem véletlen és sokkal többről szól, mint a pénz.

Ezzel kapcsolatban Guy Verhofstadt a liberális, Macron-féle Renew Europe EP-frakció vezetője szólta el magát, amikor az Európa jövője konferenciasorozat összegzéseként arról beszélt, hogy a következő időszakban komoly lépést lehet tenni az energiaunió megvalósítása felé. Mondta mindezt úgy, hogy erről a konferenciasorozat keretében egy szó sem esett! És hogy hogyan függ ez össze az olajembargóval?

Az orosz energiahordozókról a közös leválás lehetne ugyanis az első lépés a közös energiapolitika irányába.

Amely aztán azzal folytatódna, hogy az Európai Unió közösen határozná meg az egyes tagállamok eneriamixét, vagyis azt, hogy milyen forrásból származó energiát használhatnának fel szükségleteik biztosítására. Ismerve a brüsszeli politikusok gondolkodását, ez semmi jóval nem kecsegtetne hazánk számára, hiszen átgondolatlan és logikátlan módon lökné a megújulók irányába a teljes Uniós energiapolitikát. Aminek két súlyos következménye is lenne. Egyrészt szuverenitásunk egy újabb, jelentős darabjáról kellene lemondanunk a brüsszeli erőközpont javára, másrészt pedig – és ez a legfontosabb –

örökre elbúcsúzhatnánk az olcsó energiától és a rezsicsökkentéstől, az erőltetett átállás ugyanis a jelenleginél is jóval magasabb energiaárakat eredményezne. 

Az olajembargós javaslatra tehát nemcsak azért kell nemet mondani, mert veszélyeztetné az ellátásbiztonságot, a rezsicsökkentést és a versenyképességünket, hanem azért is, mert valami olyasminek a kezdetét jelentené, amelyből a magyar emberek biztosan nem kérnek.

Hogy mi a másik eset, amely leleplezi Brüsszel szuperállam-építési terveit, azt egy következő cikkünkben mutatjuk be.

Kaszab Zoltán: Óriási bajban az európai energiaellátás

Kaszab Zoltán: Óriási bajban az európai energiaellátás

Kaszab Zoltán: Megszűnt létezni az EU a mostani válságban

Kaszab Zoltán: Óriási bajban az európai energiaellátás

A címlapkép forrása: Pixabay.com

'Fel a tetejéhez' gomb