Elfogták a szigetszentmiklósi olajszennyezés gyanúsítottját


Hirdetés

Bukovics Péter azt mondta, hogy a BRFK vagyonvédelmi osztályán nyomozócsoportot hoztak létre az elkövető felderítésére. A nyomozócsoport munkatársai mintegy negyven helyen végeztek ellenőrzést, és több helyen olajmintát rögzítettek, amelyek vizsgálatára szakértői és kutatói intézetet rendeltek ki – ismertette.

Tudatta: a szakértői vizsgálatok alapján a rendőrök látókörébe került egy férfi, akinek lakásán és munkahelyén a rendőrök június 2-án kutatást tartottak, és több olyan tárgyi bizonyítási eszközt is lefoglaltak, amelyek összefüggésbe hozhatók a bűncselekménnyel.

A BRFK vagyonvédelmi osztálya a szabadlábon védekező férfit természetkárosítás miatt gyanúsítottként hallgatta ki – mondta. Dócs András, a BRFK nyomozó főosztályának vezetője emlékeztetett: december elején Szigetszentmiklós csapadékvízgyűjtőjébe valaki több ezer liter szennyező anyagot juttatott. A bejelentések szerint december végén, a Határ út és a Gyári út kereszteződésénél lévő csapadékátemelő rendszernél is hasonló olajszennyeződés történt, amely megegyezett a korábbival.

A szennyeződés nyílt vízre nem jutott ki, mert a nádas és a tőzegláp felfogta azt, de a 1800 négyzetméteres olajszennyeződéssel érintett terület Natura 2000 besorolású védett terület – emelte ki, ismertetve:

a szennyezés miatt 1500 tő tőzegpáfrány pusztult ki, a szakemberek pedig 6700 liter, olajjal szennyezett vizet és 200 tonna szennyezett talajt távolítottak el.

A védekezés költségei meghaladták a 100 millió forintot – tette hozzá Dócs András.

 

(MTI)

Kiemelt képünkön Nagy István agrárminiszter, Füri András, a Duna-Ipoly Nemzeti Park igazgatója, Rácz András környezet- és természetvédelemért felelős helyettes államtitkár és Balczó Bertalan természetvédelemért felelős helyettes államtitkár látható a Ráckevei-Soroksári Duna-ágon történt olajszennyezés helyszínén Szigetszentmiklóson 2020. december 17-én. MTI/Máthé Zoltán


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb