Szuperhősök lettek a pápai testőrség tagjai

A képregény egy gárdista kalandjairól szól; Laurent Bidot, a kötet rajzolója reális és mindenki számára könnyen követhető képregényt akart, egy falusi fiú szemszögéből felfedezve a Vatikánt. Arnaud Delalande társszerző szerint nem túlzás a képregényt könyvnek nevezni, mert a történeten keresztül sok mindent megtudhatunk a Vatikán zárt ajtóinak világából, az ajtók mögött zajló mindennapokról.

Fotó: Pixabay

Philippe Morard, a svájci gárda parancsnokhelyettese valósághűnek tartja a képregényt, az Euronews szerint úgy fogalmazott: hűen mutatja be a gárdisták küldetését és mindennapjait. Még a II. János Pál pápa elleni 1981-es merénylet is bekerült a képregény cselekményébe. 

A gárditák soraikba csak 18 és 30 év közötti, legalább 1 méter 74 centiméter magas, római katolikusnak keresztelt férfiak jelentkezhetnek. Egyenruhájukat a legenda szerint Michelangelo tervezte, valójában Raffaello művészete gyakorolt nagy hatást a gárdisták díszviseletének alakulására. Az első öltözetről keveset tudunk, csak annyi bizonyos, hogy a pápa színeit és jelvényeit viselték.

A küldetés a svájci gárda alapítása óta állandó, fél évezred alatt sem változott. A kiképzés módja és a felszereltség korszerűbb lett, a középkori fegyverzet nem lenne hatékony a mai biztonsági fenyegetésekkel szemben – de az alabárdot és a hosszú, egyenes kardot továbbra is viselik a pápa gárdistái díszőrség idején.


Hirdetés

Forrás: euronews.com

'Fel a tetejéhez' gomb