Európát veszélyezteti a legyőzött ISIS
A hadászatban is van arra példa, hogy a döntésre feljogosítottak rosszul határozzák meg a stratégiát, és a nemesnek tűnő küzdelem végül katasztrófához vezet – írja a Magyar Nemzetben Földi László.
A titkosszolgálati szakértő szerint a téves célmeghatározás oka a rossz helyzetértékelés, illetve egy másodlagos – rejtett – cél elérése lehet. Az ISIS által kihirdetett kalifátus megsemmisítése stratégiai tévedés, mely Európára kifejezetten katasztrófát fog jelenteni. A tény ugyanis az, hogy az ISIS-kalifátust, amelyet a nemzetközi közvélemény és politikai elit, érthető módon, jelen formájában nem ismerhetett el, olyanok hozták létre, akik politikai értelemben hazátlanok – mutat rá cikkében.
Hozzáteszi; egy részük a NATO által korábban megszállt területek – Irak, Szíria, Líbia, Afganisztán – földönfutói. Olyanok, akik a külső katonai megszállás miatt üldözötté váltak, lévén hogy a korábbi, megdöntött hatalom elitjéhez tartoztak. Sokan közülük katonák, titkosszolgálati tisztek, állami alkalmazottak vagy egyszerűen – Európából és az Egyesült Államokból nézve – a volt diktatúra nómenklatúrájának tagjai.
Az elmúlt években Nyugat-Európában a terrortámadásokat végrehajtó önkéntes, inkább amatőr merénylőket felváltják a harcban edzett, csoportban dolgozó és gondolkodó alakulatok. Európai célpontokat keresve folytatják harcukat. Olyan időszak következik, amelyre kontinensünk védelmi képessége nincs és nem is lehet felkészülve.
Már csak azért sem, mert a gerillaharcmodor, amelyet az ISIS képviselni fog, háborús környezetet feltételez. Európa viszont ragaszkodik ahhoz, hogy béke legyen, és védelmi rendszere is ezt a gyakorlatot követi.
A változást követően a behódolás vagy a bujkálás közül választhattak. A NATO-szövetséges új rezsim ugyanis – objektív okok miatt – kénytelen volt ellenségnek tekinteni őket. Korábban a saját országuk társadalmában a vezető értelmiséghez tartozó emberek a bujkálás során önszerveződésbe kezdtek.
Készültek a bosszúra és visszavágásra, miközben élettérre volt szükségük. Megszületett a kalifátus eszméje, majd annak megteremtése. Hozzájuk csatlakoztak azok az „idegenek”, akiknek nagy része Európából érkezett.
A teljes írás ide kattintva olvasható.
Forrás: Magyar Nemzet (kép: lindro.it)