Gusztáv

A történet középpontjában az egyszerű városi ember, Gusztáv áll, akivel a leghétköznapibb dolgok történnek minden nap. Feleséget keres, féltékeny lesz, legyet hajkurászik, boltban ügyetlenkedik, macskát nevel, egyszóval hétköznapi emberként él.

A kor divatjának számító „esendő kisember kifigurázására” törekedtek az alkotók, így Gusztáv tulajdonságaival nemtől és kortól függetlenül mindenki azonosulhatott.


Hirdetés

Mielőtt azt hinnénk, ez csupán egy bugyuta gyermekfilm-sorozat, érdemes megnézni, milyen komoly szaktudás áll a hátterében.

A figurát Jankovics Marcell, Dargay Attila és Nepp József hármasa találta ki, a ritkás hajú emberke pedig hamar sikeres is lett. Külföldön is vetítették, nemcsak Európában, hanem még Új-Zélandon is, miután némafilm, így nyelvi nehézségek sem akadtak.

Jankovics Marcell, Nepp József és Dargay Attila

Jankovics Marcell a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Balázs Béla-díjas magyar rajzfilmrendező, grafikus, könyvillusztrátor, kultúrtörténész és író. Az ő nevéhez fűződik például Az ember tragédiája, a Magyar népmesék és a János vitéz is.

Dargay Attila szintén Balázs Béla-díjas magyar rajzfilmrendező és képregényrajzoló. Ő készítette többek között La Fontaine-meséket, illetve a Pom Pom meséit is.

„Amikor még nem voltam stúdiótag, arról álmodoztam, hogy jobb filmeket fogok csinálni, mint Walt Disney. Miután bekerültem, jobb filmeket szerettem volna csinálni, mint Dargay Attila. Egy kis idő múlva egyszerűen csak meg szerettem volna érni a nyugdíjkorhatárt. Ez utóbbi célomat sikerült elérnem…” – mondta Nepp József.

Nepp József Kossuth- és Balázs Béla-díjas magyar rajzfilmrendező, forgatókönyvíró, háttérfestő, tervező (animátor) és zeneszerző. Alkotásai közé tartozik a Mézga család egyes részei, a Szaffi és a Macskafogó is.

'Fel a tetejéhez' gomb