A keresztényüldözésről tartanak konferenciát Pécsen

A konferencia arra a kérdésre keresi a választ, melyek azok az indítékok, amelyek a keresztények elleni jogi, fizikai vagy más fellépéssel jártak, és ezekkel szemben a keresztény közösségek az adott történelmi, földrajzi környezetben milyen sikeres védekezési stratégiát alakítottak ki.

A Keresztények ellenszélben – Keresztényüldözés és védekezési stratégiák a múltban és a jelenben elnevezésű konferencia a keresztényüldözés elmúlt 2000 éves történelmét szeretné bemutatni – közölte Nagy Levente , a Pécsi Tudományegyetem docense és a konferencia egyik szervezője az M1 Ma Este című műsorában. Mint mondta, a konferencia alapötlete egy másodéves régész hallgatótól származik, hosszas egyeztetések után pedig kialakultak a konferencia támogatói is.

A konferencia a keresztényüldözés jelenségét elsősorban a történettudomány, a régészet és a biztonságpolitika aspektusából kívánja bemutatni, egyben lehetőséget szeretne nyújtani a kereszténység jelenlegi helyzetének áttekintésére is. A tanácskozás fókuszában a keresztényüldözés jelenségének és okainak minél szélesebb körű, tudományterületeken átívelő feltárása és bemutatása áll.


Hirdetés

A keresztényüldözés motivációinak bemutatása

Hazánkban tulajdonképpen 1918. november 24-én vált politikai programmá, vette kezdetét a modernkori keresztényüldözés, amelynek azonban a világban évezredes a története. A konferencia célja, hogy feltárja és bemutassa a keresztényüldözés motivációit, mozgatórugóit és társadalmi hatásait az ókori kezdetektől egészen a napjainkig.

Manapság sok szó esik arról, hogy a világban milyen támadásoknak vannak kitéve a keresztények. A konferencián a múltba is visszatekintenek majd, annál is inkább, mert gyakorlatilag 100 éve vált itthon politikai programmá a keresztényüldözés a kommunista párt megalakulásakor.

Forrás: hirado.hu

Fotó: MTI

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

'Fel a tetejéhez' gomb