Popova Aleszja, a Jóisten gyermeke
Két nemzet lelkülete is él benne, magyar édesanyja és ukrán édesapja révén. Magyarországon talált rá a hivatására, ahol művésszé és később édesanyává is válhatott. Hogy melyik ország polgárának vallja magát, arra így felelt: „Egy biztos, a Jóisten gyermeke vagyok!”
A Jóisten jelenléte és gondviselése végigkísérte eddigi életét, sok pillanatot az életében csodának élt meg. Tömördi Viktor ferences szerzetes atya keresztelte meg nyolcéves korában, aki a mai napig lelki vezetője és a család barátja. A művészpályára való elhívását sem tekinti véletlennek. Édesanyja Győrben kapott állást, így került Aleszja a Győri Nemzeti Balett kezdő balettos osztályába. Akkoriban került a társulathoz a világhírű balettmesternő, Ludmilla Cserkaszova, akinek az első évfolyamában tanult. Élete másik nagy mestere Markó Iván volt, akinek a biztatására kezdett el komolyan balettozni. A Vígszínházban egy színpadon léphetett fel vele a Prospero c. darabban, ami az akkor 12 éves balettnövendéknek örök emlék maradt.
A balerina lét teljes embert igényel, elengedhetetlen hozzá a kőkemény munka, az elhivatottság és a kitartás. Ez egy igen zárt világ, kicsit hasonlít a kolostori élethez – meséli a balettművész. Egész életükben arra törekszenek, hogy megismerjék önmagukat, amihez elengedhetetlennek tartja az élő szeretetközösséget.
„A fentről kapott talentumait úgy hálálja meg, hogy ebből a tehetségből visszaad a közönségnek, tanítványainak, és mindenkinek, akinek szüksége van rá. Ingyen kaptatok, ingyen adjatok”
– idéz mostani interjújában Máté evangéliumából.
A magánéletében is jelen van a Gondviselés, a többszöri újrakezdés ellenére is. Férjét, Vladimir Arhangelski balettművészt is egy nagyobb újrakezdés után hozta életébe a Jóisten. Testben, lélekben és hivatásukban is egyek. Különösen nagy áldásnak élik meg, hogy egymásból erőt tudnak meríteni, hiszen férje szintén hívő, így a hit és az ima természetes része a családi életüknek.
A jövőt tekintve a fiatal tehetségek tanítása felé szeretné fordítani életét, azzal a szeretettel és tudással, amivel őt is körülölelték mesterei.
„A csoda mindenben ott van, csak észre kell venni.”
A teljes interjú itt olvasható.