Hölvényi György: Európának kereszténydemokrata válaszokra van szüksége


Hirdetés

„Az Európai Néppárt minden eszközzel támogatta a 2014 óta tartó európai parlamenti ciklus során, hogy az európai döntéshozók számára kézzelfoghatóvá váljon az egyházak és vallási közösségek európai társadalomért végzett munkája, sokrétű humanitárius és szociális tevékenysége” – jelentette ki Hölvényi György, az európai néppárti frakció vallásközi munkacsoportjának társelnöke a portugáliai Mafrában, a néppárti képviselőcsoport október 18-19-én zajló éves vallásközi párbeszéd találkozóján.

„Az Európai Néppárt az egyetlen képviselőcsoport az Európai Parlamentben, amely évtizedek óta személyes és strukturált párbeszédet folytat az egyházak képviselőivel, a téma súlyát egyetlen másik politikai erő sem ismerte fel Európában” – emlékeztetett a konferenciát megnyitó beszédében Hölvényi György kereszténydemokrata EP-képviselő. A néppárti politikus szerint a néppárti frakció kulcsfontosságú feladata lesz a jövőben, hogy fellépjen az európai intézményekben uralkodó szélsőségesen szekuláris megközelítés, s az egyházakkal szembeni közöny ellen. A képviselő figyelmeztetett: „Tényleges társadalmi szerepüknek megfelelő hangsúllyal kell bevonni a vallási közösségeket az Unió támogatási programjaiba világszerte. Az Európai Néppárt hitelessége múlik azon, hogy képes-e kereszténydemokrata válaszokat találni a 21. század kihívásaira”.

A vallásközi párbeszédért felelős munkacsoport társelnökeként felidézte, hogy a világban 2014 óta drámai mértékben felerősödött vallásüldözésre tekintettel a vallásszabadság védelme határozta meg a testület munkáját. Az üldözött keresztényekkel vállalt közvetlen szolidaritás jegyében a jelenlegi parlamenti ciklusban 10 alkalommal keresték fel a szenvedő keresztény közösségeket, valamint lehetőséget biztosították 13 közel-keleti ás afrikai keresztény vallási méltóságnak, köztük pátriárkáknak és vezető püspököknek brüsszeli tárgyalásokon való részvételre. Rámutatott:

Magyarország döntő szerepet vállalt és vállal az üldözött keresztények megsegítésében és helyzetük nemzetközi elismertetésében.

A tanácskozáson részt vett Manfred Weber, az Európai Néppárt frakciójának vezetője, Br. Oliver Poquillon OP, az európai katolikus püspökkari szervezet főtitkára, Bodnár Dániel, a Milton Friedman Egyetem elnöke és az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség világi vezetésének tagja, valamint számos politikai és vallási vezető (keresztény, zsidó, muszlim egyaránt) szerte Európából.


Hirdetés

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

'Fel a tetejéhez' gomb