A Lélek éltet – az S4C az üldözött keresztényekért
Pünkösdkor a kereszténység a Szentlélek kiáradását ünnepli, amely az apostolokat arra vezette, hogy – Jézus Krisztus tanításának megfelelően – minden népnek hirdessék az Örömhírt. A Lélek azóta is éltet.
A kereszténység kétezer éves története nem értelmezhető a keresztényüldözés kétezer éves története nélkül. Ez idő alatt soha, egyetlen perc sem telt el úgy a Földön, hogy ne lett volna a világnak legalább egy olyan szeglete, ahol kockára tette az életét az, aki vállalta keresztény – tehát Krisztust követő – életét. Ez hatványozottan igaz ma, amikor a keresztény vallás a legüldözöttebb a világon, amikor a hitük miatt üldöztetést szenvedők legnagyobb része Krisztushívő.
Több mint nyolcvan országban támadják hitük miatt a keresztényeket, amelyben számszerűsítve 100 milliónál is több ember lehet érintett. És akkor még nem beszéltünk a „soft” eszközökről, a szimbólumok háttérbe szorításáról, a negatív diszkriminációról, a nyugati társadalmakban tapasztalható, aggasztó jelenségekről.
A keresztényüldözés nem csak a történelemkönyvek lapjairól visszaköszönő, régi eseménysor, hanem a jelen húsbavágó valósága.
Az S4C ezt a húsbavágó, ám időnként eltitkolt, máskor elhallgatott, de sohasem eléggé tudatosított valóságot kívánja bemutatni a maga eszközeivel: híradásokkal, hátterek, elemzések közreadásával, angol, spanyol és arab nyelvű források felhasználásával, interjúk elkészítésével, videók bemutatásával magyar és angol nyelven. Közben pedig – hiszen a Lélek éltet mindannyiunkat – szeretnénk felmutatni a remény jeleit is; a hitvallók világosságát, a példaértékű nemzeti és nemzetközi projektek megvalósulását, az üldözöttek védelme és megsegítése érdekében folytatott küzdelem társadalmi és politikai vetületeit. S4C – stand for Christians, azaz mindig kiállva keresztény testvéreinkért.
Nem titkolt célunk a közgondolkodás formálása, a közvélemény figyelmének e súlyos kérdésre történő irányítása.
Bízunk abban, hogy munkánk hozzájárulhat ahhoz, hogy Olvasóink teljesebb képet kapjanak a keresztényüldözésről, annak különböző háttereiről, valamint azokról a programokról, amelyek célja, hogy az érintett keresztény közösségek megmaradhassanak és gyarapodhassanak.
Bízunk abban, hogy egyfajta felkiáltójel lehetünk az internet világában, tájékozódási pont, egyben pedig irányjelző, amely tettekre, segítségre, összefogásra sarkall.
2018 pünkösdjén – a Lélekbe vetett bizalommal – e célokkal kezdjük meg szolgálatunkat.
Köszöntjük az Olvasót!
Az S4C csapata nevében;
Vágvölgyi Gergely
főszerkesztő