„Felgyújtottak, de nem égtem meg”- Egy iraki keresztény tanúságtétele
Sean Feucht dokumentumfilm-sorozatában szólalt meg az a férfi, aki valóságos csodáról számolt be, miközben az ISIS terrorszervezet foglya volt. A Heart and Hands: Iraq című film azokat a történeteket kutatja fel, melyeken keresztül a leginkább átüt a hitéért üldözött emberek üzenete. (Magyar stáb is forgatott hasonló témában: az Övék a mennyek országa című háromrészes dokumentumfilm-sorozatról készült beszámolóinkat itt találják.)
Így talált rá Feucht arra a férfira, aki elmesélte mit tettek vele az iszlamisták, és miképpen jelent meg neki Jézus álmában.
Mikor a fogva tartói számára világossá vált, hogy keresztény, meg akarták kövezni.
„Nagy köveket hajítottak felém, de azok nem ártottak nekem”- emlékezett vissza a férfi. Mikor a terroristák látták, hogy hatástalan a módszer, leöntötték 20 gallonnyi gázolajjal, hogy elevenen megégessék, de a tűzből sértetlenül jött ki.
Feucht elmondta, mennyi bátorságot merít abból, ahogy a keresztények száma egyre növekszik az olyan országokban, mint Irak, Kína, vagy India, ahol ma a keresztények élete elképesztően nehéz.
Feucht csapata annak ellenére Irakban maradt, hogy az amerikai erők és az összes NGO szervezet már elhagyta a térséget. Ők azonban missziójukkal, közel 100 ezer dollárt gyűjtöttek eddig, hogy abból a rászorulók számára ételt, takarókat, matracokat és egyéb használati tárgyakat gyűjtsenek. Terápiás kezelést biztosítanak gyermekeknek, zenét tanítanak, és együtt imádkoznak a régióban élő üldözött keresztényekkel.
„Ez az evangélium esszenciája, hogy oda menjünk, ahova senki más nem akar menni”- nyilatkozta Feucht.
Mára kevesebb, mint 200 ezer keresztény maradt Irakban. 2002-ben ez a szám még 1.4 millió fölött volt.
Varga Gergő Zoltán
Kép forrása: YouTube