A remény és az újrakezdés helye a szabadulás után

Megnyílt a baptista reintegrációs iroda a Baptista Szeretetszolgálat Utcafront Menedék szolgálatának intézményében.

Új reintegrációs irodát nyitott Budapesten június 25-én a Baptista Egyházi Szociális Módszertani Központ, amely a börtönökben megkezdett missziós és segítő munkát folytatva lelki és gyakorlati támogatást nyújt a szabadult embereknek. Az ünnepélyes megnyitón felszólaló egyházi és büntetés-végrehajtási képviselők kiemelték: a sikeres társadalmi visszailleszkedéshez elengedhetetlen az állami, egyházi és önkéntes szereplők szoros összefogása.

Az eseményen a Magyarországi Baptista Egyház, a Baptista Szeretetszolgálat, a Vám- és Pénzügyőrség, a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet, valamint a Magyarországi Evangélikus Egyház képviselője is jelen volt – írták a Baptista Egyházi Szociális Módszertani Központ Facebook-oldalán pénteken.

Kereskedő Emőke, a baptista női börtönmisszió vezetője és Durkó István, a Magyarországi Baptista Egyház missziói alelnöke. Forrás: Facebook/Baptista Egyházi Szociális Módszertani Központ

A beszámoló szerint a megnyitó ünnepséget Kereskedő Emőke irodavezető, a baptista női börtönmisszió vezetője, módszertani munkatárs nyitotta meg. Üdvözlő beszédet mondott Durkó István, a Magyarországi Baptista Egyház missziói alelnöke, együttműködési lehetőségekről beszélt Jakab Anriett, a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságának képviseletében.

Karácsony a börtönben – Isten a rácsokon keresztül is rátalál azokra, akik nyitottak a változásra

Ezt követően – mint írták – Serafin József, a Baptista Egyházi Szociális Módszertani Központ vezetője az iroda szociális tevékenységének fontosságáról beszélt.

Erdélyi Csaba evangélikus börtönlelkész, a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet képviselője elmondta, hogy a hosszú évek közös munkája után folytatni szeretné a már megkezdett együttműködést a Magyarországi Baptista Egyházzal.

Dr. Miletics Marcell, a Baptista Szeretetszolgálat Utcafront Menedék szolgálatának vezetője ismertette, hogy a most induló új szolgáltatást régóta tervezte az intézmény.

Miletics Marcell, a Baptista Szeretetszolgálat Utcafront Menedék szolgálatának vezetője. Forrás: Facebook/Baptista Egyházi Szociális Módszertani Központ

Papp János, a Magyarországi Baptista Egyház elnöke igei gondolatokkal, imával zárta a felszólalók sorát. Boros Lajos, a baptista börtönmisszió vezetője bemutatkozása után zenei szolgálatot végzett.

A képviselők felszólalásaikban egyaránt hangsúlyozták, hogy a sikeres reintegrációhoz a missziós munkára, az egyházi, az állami és az önkéntes szereplők együttműködésére, valamint elfogadó gyülekezetekre is szükség van.

Az iroda célja, hogy a szabadult emberek lelki, gyakorlati támogatást és közösségi kapcsolódási lehetőséget kapjanak, ezáltal valódi esélyük legyen a társadalomba való sikeres visszailleszkedésre

– írták a bejegyzésben.

Az ünnepség végén a szervezők köszönetet mondtak mindazoknak, akik munkájukkal és támogatásukkal hozzájárultak a baptista reintegrációs Iroda létrejöttéhez. A szolgálat célja, hogy hosszú távon a remény, a megerősödés és az újrakezdés helye legyen mindazok számára, akik a szabadulás után támogatást keresnek – zárult a poszt.

Az iroda Budapest 10. kerületében, Kőbányán, a Kolozsvári utcában található, a Baptista Szeretetszolgálat Utcafront Menedék szolgálatának intézményében.

Vezetőkép: Papp János, a Magyarországi Baptista Egyház elnöke (j) és Durkó István, a Magyarországi Baptista Egyház missziói alelnöke a reintegrációs iroda megnyitóján. Forrás: Forrás: Facebook/Baptista Egyházi Szociális Módszertani Központ

'Fel a tetejéhez' gomb