Kilenc hónap alatt majdnem 60 gyermek kapott fejlesztést az Egyszülős CsillagPontnál

Kilenc hónap alatt majdnem 60 gyermeknek biztosított rendszeres, térítésmentes fejlesztést az Egyszülős CsillagPont – közölte az Egyszülős Központ csütörtökön.

A szervezet tájékoztatása szerint Magyarországon 341 ezer olyan család él, ahol hiányzik az egyik szülő, és ezekben a háztartásokban közel félmillió gyermek nevelkedik.

A statisztikák rámutatnak, hogy az egyszülős családok körében magasabb a sérült gyermeket nevelők aránya: míg az összes családtípus körében 1,8 százalék a sérült gyermeket nevelők aránya, az egyszülős családoknál ez az arány 2,8 százalék – tették hozzá.

Az Egyszülős CsillagPonthoz érkezők többsége autizmusban érintett, de emellett látás-, hallás-, mozgássérüléssel, beszédfogyatékossággal, tanulási vagy intellektuális képességzavarral élő gyermekekkel is foglalkoztak gyógypedagógusaik. A program a család egészére koncentrál: több érintett szülő kapott pszichológusi segítséget, ajándékokat, adományokat pedig az érintett gyerekek mellett a testvéreik is kaptak – tették hozzá.

A központ módszertanának alapja a személyre szabott, egyéni fejlesztési terv, amellyel párhuzamosan csoportos foglalkozások is zajlanak. A szakmai munka eredményeként jelentős javulást tapasztaltak a gyermekek szociális készségeiben, figyelmében és együttműködési képességében – áll a közleményben.

Vezetőkép: Nagy Anna, az Egyszülős Központ vezetője beszédet mond a budapesti Egyszülős CsillagPont átadásán 2025. október 7-én. A XII. kerületi fejlesztőközpontot a fogyatékossággal élő gyermeket nevelő egyszülős családok számára hozta létre az Egyszülős Központ. Fotó: MTI/Kocsis Zoltán

Forrás:
MTI
'Fel a tetejéhez' gomb