Azbej Tristan: Lebontjuk a hallgatás falát!


Hirdetés

Terjed egy mém az interneten, aminek az egyik felén „radikális iszlamista” felirat alatt szerepel egy ISIS-terrorista, a másik oldalon „radikális keresztény”, alatta Teréz Anya képével – mondja a Magyar Hírlapnak adott interjúban Azbej Tristan, hozzátéve: sok eszmetörténész szerint a fejlődési pályán az iszlám még a térítő szakaszában van, míg a kereszténység már a konszolidáció idejét éli.

Az üldözött keresztények megsegítéséért és a Hungary Helps Program megvalósításáért felelős államtitkár a beszélgetés során kifejtette: annak ellenére, hogy az Iszlám Államot sikerült zárványokba visszaszorítani, és a Boko Haram is jelentősen veszített erejéből, továbbra is elmondható, hogy a kereszténység a legüldözöttebb vallás a világon, a hitük miatt üldöztetést szenvedők több, mint fele máig Krisztus követői közül kerül ki. „S bár a Hungary Helps vallásra és nemzetiségre való tekintet nélkül segít az embereken, valóban úgy érezzük, hogy nem maradhatunk közömbösek ezzel a ténnyel szemben, egyszerűen nem söpörhetjük szőnyeg alá több száz millió ember szenvedését” – tette hozzá Azbej Tristan.

Az államtitkár úgy látja, mintha a „fehér bűnösség” lelkiismeret-furdalása mintájára létezne a „keresztény bűnösség” érzete is a nyugati világban, mondván, a gyarmatosítás ideológiája a kereszténység volt, ezért nem ildomos a keresztények szenvedéseit felvetni. „Abszurd dolog ez, különösen, hogy a keresztényüldözés éppen volt gyarmatokon a legintenzívebb. Mi többre becsüljük az efféle politikai korrektségnél a valóságot és az emberségességet, és lebontjuk a hallgatás falát” – hangsúlyozta.

Az afrikai és közel-keleti válsággócokban nyújtott magyar támogatásokkal kapcsolatosan Azbej Tristan határozott álláspontot fejtett ki. Nézete szerint, „aki a helyben való segítségnyújtás helyett a migrációt támogatja, az a magyar és az európai emberek zsebéből húzza ki a pénzt, és csinál üzletet, akár a migránskártyákra gondolunk, akár a nyugati nagyvállalatok olcsó munkaerő-éhségének csillapítására”. Rámutatott továbbá, hogy a helyen való segítségnyújtás minden esetben hatékonyabb és olcsóbb is. Példaként említette, hogy minden elköltött forint három-négy forintot ér a Közel-Keleten, és tízet Afrikában: „amennyiből itthon fel tudnánk húzni egy házat, ha esetleg idehoznánk a rászorulókat, abból Irakban három-négy, Kongóban pedig tíz ház is fel tud épülni”.

A teljes interjú ide kattintva olvasható.

Fotó: S4C.News, Vermes Tibor.


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb