Már azelőtt apad a Tisza, hogy kiöntött volna

Magyar Péter pártja egyre több válságtünetet produkál.
Bár Magyar Péter azt állítja, hogy a Tisza népszerűsége töretlen és mennek előre, több olyan jel is van, amely arra utal, hogy a párt komoly belső problémákkal küzd. Ebből a szempontból az elmúlt napok egyik legárulkodóbb híre az, hogy Farkas Dezső elhagyta a pártot. Ez azért okozhat fejtörést Magyar Péternek, mert Farkas a legbelső bizalmi körébe tartozott, néhány hónappal ezelőtt a pártelnök még egy olyan fotót osztott meg a közösségi médiában, amelyen a Tisza Párt legszűkebb belső köréhez tartozó négy ember, köztük Farkas Dezső szerepel. Farkas ráadásul a pártszervezetet kiépítéséért, vagyis a Tisza-szigetek létrehozásáért felelt. Távozása éppen ezért kifejezetten érzékenyen érintheti a pártot. Egyrészt azért, mert 15 Tisza-sziget máris bejelentette, hogy Farkashoz hasonlóan elhagyja a Tiszát. Másrészt azért, mert
a kampányhoz közeledve egy egyelőre egyszemélyes párt esetében éppen a szervezetépítés lenne a legfontosabb feladat, amely Farkas távozásával gellert kaphat.
Farkas párttal való szakításának körülményei is érdekesek, hiszen másra hivatkozik ő és másra Magyar Péter. Persze nem ez az első eset, hogy a Tisza elnöke ellentmondásba keveredik korábbi szövetségeseivel, vagy éppen önmagával. Pedig Magyarnak most éppen minél több szövetségesre lenne szüksége, hogy a lényegében egyszemélyes pártjából valódi közösséget tudjon építeni. Ennek ugyanakkor úgy tűnik, épp az ellenkezője történik. Árulkodó volt az a közösségi médiát bejárt jelenet is, amelyen Magyar egy szolnoki rendezvényen agresszívan kapja ki Rost Andrea kezéből a mikrofont, hogy ő énekelhessen tovább egy dalt.
Mindezekből úgy tűnik, hogy Magyar Péter egyáltalán nem csapatjátékos, amiből pedig azt a következtetést vonhatjuk le, hogy a pártépítése a jövőben is nehézségekbe fog ütközni.
Ezt erősíti meg a balliberális Direkt36 minap megjelent cikke is, amelyben a szerzők arról írnak, hogy Magyar Péter azért nem kapott soha kormányzati pozíciót, mert nem csapatjátékos.
Pedig a politika egy hosszútávfutás, ahol folyamatosan észnél kell lenni, folyamatosan bírni kell az iramot. Ez pedig egyedül nem fog menni. Erre pedig előbb-utóbb a Tisza körül dolgozók, majd a Tisza szavazói is rájönnek. Fel fogják tenni ugyanis azt a kérdést, hogy ha Magyar Péter nem tud csapatban dolgozni, nem tud egy pártot felépíteni, hogyan tudna kormányozni?
Egy ország vezetése ugyanis még kevésbé egyszemélyes műfaj, mint egy párt irányítása, Magyar pedig úgy tűnik, hogy képtelen másokkal hosszú távon és jól együttműködni.
A szavazók számára ráadásul az is fel fog tűnni, hogy Magyar Péter a legfontosabb kérdésekben egyszerűen nem hajlandó állást foglalni. Nem tudjuk pontosan, hogy mit gondol Ukrajna támogatásáról, Uniós tagságáról? Nem tudjuk, hogy hogyan foglal állást abban a vitában, hogy a gyermek jogai, vagy a gyülekezési jog előbbre való? Nem tudjuk azt sem, hogy mit gondol az egykulcsos személyi jövedelemadóról, amelynek köszönhetően milliók fizetnek kevesebb közterhet. Előbb-utóbb pedig a vele szimpatizáló választók is fel fogják tenni azt a kérdést, hogy vajon tudják-e tulajdonképpen, hogy mire szavaznak, ha rá szavaznak?
Kapcsolódó anyagaink:
Vezetőkép: Rost Andrea operaénekes, Magyar Péter, a Tisza párt európai parlamenti listavezetője, a párt alelnöke és barátnõje, Vogel Evelin énekel a debreceni Református Nagytemplom előtt tartott anyák napi nagygyűlésen 2024. május 5-én. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Hirdetés