Magyarországon egyedülálló képzést indít az Apor Vilmos Katolikus Főiskola
Az intézmény tizenegy alap-, három mesterszakot és egy felsőoktatási szakképzést hirdetett meg a 2025-ös felvételin
Különleges képzést indít az Apor Vilmos Katolikus Főiskola 2025 szeptemberében: a társadalmi integráció nevű felsőoktatási szakképzésen a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Jelenlét programjában zajló segítő munkára készítik fel a hallgatókat. A 2025-ös felsőoktatási felvételin emellett a főiskola óvodapedagógus, tanító, csecsemő- és kisgyermeknevelő, szociálpedagógia és hitéleti BA-szakjaira, valamint mesterképzéseire is lehet jelentkezni.
„Ahogy egyre több a dilemma és a kétség a generációs, technológiai, társadalmi kihívások közepette, annál egyértelműbbé válik, hogy a kisgyermekek nevelésével foglalkozó pedagógusok és a segítő szakmákban dolgozók korunk hősei, akik óriási szakmai tudásukkal és elhivatottságukkal a jövő leginkább felelős építői”
– mondja Dr. Gloviczki Zoltán, a pedagógusokat és segítő szakembereket képző Apor Vilmos Katolikus Főiskola rektora.
Az intézmény tizenegy alap-, három mesterszakot és egy felsőoktatási szakképzést hirdetett meg a 2025-ös felvételin, ezek listája a www.felvi.hu-n és az avkf.hu-n található – a szakokra 2025. február 15-ig lehet jelentkezni. Az érdeklődők január 9. és 11. között az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon a főiskola standjánál, január 16-án a váci, január 21-én pedig a budapesti campus nyílt napján is feltehetik a kérdéseiket.
Egyedülálló oktatási programot indít az Apor
Ettől az évtől egy – Magyarországon egyedülálló – képzést is elindít a főiskola. A társadalmi integráció felsőoktatási szakképzés speciális, a szociális munkásétól és a szociálpedagógusétól eltérő feladatkörre, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Jelenlét programjában zajló segítő munkára készíti fel a hallgatókat.
Az Apor kétéves programján tanulók integrációs asszisztens végzettséget szerezhetnek, megismerve a szociális segítő munka folyamatait, a szociálpolitikai környezetet, képesek lesznek a közösségi szolgáltatásokon keresztül a hatékony segítésre, szakértőkkel együttműködve segítő programok megszervezésére, lebonyolítására, de a program lehetőséget ad arra is, hogy a hallgatók könnyebben juthassanak be és rövidebb idő alatt végezhessék el a szociálpedagógia alapszakot.
Már lehet jelentkezni az Apor pedagógusképzéseire is
Az intézmény a 2025-ös felvételin is meghirdeti népszerű alap- és mesterképzéseit a pedagóguspálya és a segítő szakmák iránt érdeklődőknek. Az óvodapedagógusnak készülő hallgatók magyar és angol nyelvű képzés közül választhatnak, de a főiskola az óvodapedagógus és a tanító szakon német és roma/cigány nemzetiségi szakirányt is indít. Évről évre több száz felvételizőt vonz az intézmény csecsemő- és kisgyermeknevelő, valamint szociálpedagógia BA-szakja, emellett a hitéleti – kántor, katekéta és lelkipásztori munkatárs – szakokra is várják a jelentkezőket.
Mesterképzéseik közül a szociálpedagógia, valamint a mentálhigiénés közösség- és kapcsolatépítő MA-képzést elsősorban a társadalmi problémák iránt érdeklődőknek ajánlják, a neveléstudomány MA-szakot pedig azoknak a diplomásoknak, akik átfogó ismereteket szereznének a pedagógiai innovációkról, a legfrissebb kutatási eredményekről és a szakmapolitikai fejlesztési irányokról.
A felsőoktatási szakképzést, az alap- és osztatlan képzéseket államilag támogatott és önköltséges formában, nappali és – a munka mellett tanulókra gondolva – levelező formában is meghirdeti az intézmény, amely számos ösztöndíj-lehetőséget is kínál a hallgatóknak. A Vác belvárosában lévő campuson kollégiumi helyet is biztosítanak a távolabb élő hallgatóknak, de a főiskolának Budapesten is van campusa.
Apor Vilmos Katolikus Főiskola
A Váci Egyházmegye fenntartásában álló, pedagógus- és szociálpedagógus képzéssel, valamint a hitéletben segítőként dolgozók (kántorok, katekéták, lelkipásztori munkatársak) képzésével foglalkozó felsőoktatási intézmény, a Zsámbékon 1929-ben alapított tanítóképző szellemi és jogutódja. Alap- és mesterképzésein a hallgatók államilag elismert BA- és MA-diplomát szerezhetnek, de az intézmény a már diplomával rendelkezőket is számos szakirányú továbbképzéssel segíti. Székhelye Vác festői szépségű egyházi központjában, a Székesegyház szomszédságában álló történelmi épület, emellett Budapesten egy modern, a mai elvárásoknak megfelelő campusszal is rendelkezik. A főiskola szakmai tevékenysége tudományos ismeretekre és nemzetközi kapcsolatokra épülő oktatási gyakorlat alapján, katolikus szellemben – így más vallású, gondolkodású jelentkezők felé is teljesen nyitottan – zajlik, és különös hangsúlyt fektetnek az atipikusan fejlődő gyermekekre fókuszáló és alternatív pedagógiai módszerekre.
Vezetőkép: Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola budapesti campusa. Forrás: Apor Vilmos Katolikus Főiskola