2025 szentév lesz, a béke éve – Simicskó István jegyzete
Minden ember számára elérhető a kegyelem, ha őszintén törekszik a megbocsátásra – írja a Magyar Nemzetben megjelent publicisztikájában Simicskó István országgyűlési képviselő, a Kereszténydemokrata Néppárt frakcióvezetője.
A szentév, vagyis az „Úr szent éve” egy különleges vallási időszak, amelyet a katolikus egyház hirdet meg időnként, és amelyet a hívők számára az isteni irgalomra való különleges figyelemfelhívásként és lelki megújulásként tartanak számon. Az ilyen évek célja, hogy az egyház tagjait elmélyítse a hitükben, megerősítse lelki életüket, és elősegítse a megbocsátás és a kiengesztelődés szellemét. De hogyan is alakult ki a szentév hagyománya? Miért fontos ez a vallási esemény a katolikus közösség számára?
– teszi fel a kérdést jegyzetében Simicskó István.
Mint írja, a katolikus szentév első hivatalos meghirdetése 1300-ra datálható, III. Bonifác pápa nevéhez fűződik. Bonifác pápa úgy döntött, Jézus Krisztus születését százévente egy jubileumi évvel ünnepelteti meg, azaz minden századik év szentév, egy különleges alkalom lesz, amely az irgalom és a bűnbocsánat időszaka lesz, és amelyet minden hívő számára lehetőségként biztosít arra, hogy az egyház szent kapuin keresztül, bűneik elengedése érdekében visszanyerjék lelki tisztaságukat – teszi hozzá a frakcióvezető, aki jegyzetében kifejti:
„A pápa a Szent Péter-bazilikához vezető kaput megnyitva szimbolizálta a szentévet, és erre az időszakra való összegyűlést is meghirdette. Az első szentév tehát egy lehetőséget biztosított minden katolikus számára, hogy személyes lelki megújulást éljenek meg, és megtapasztalják a megbocsátás kegyelmét”
– folytatja gondolatait a KDNP országgyűlési képviselője.
Simicskó István publicisztikáját teljes terjedelmében a Magyar Nemzet oldalán olvashatják el.
Vezetőkép forrása: Facebook/Simicskó István