A keresztény értékrendre nyitott diákokat várnak a szegedi Karolina Iskolába

A Karolinába olyan diákokat várnak, akik nyitottak a keresztény értékrendre, egy jó hangulatú iskolába szeretnének járni, ahol elérhetik tanulmányai céljaikat, de van idejük a hobbijukra, sportra, zenére, közösségi programokra is.

A szerkesztőségünknek hétfőn eljuttatott közleményben hozzátették: rangos szakmai elismerések sorát nyeri el a szegedi Karolina Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium, amely június óta a Gál Ferenc Egyetem kiváló minősítésű gyakorlóhelye.

A Karolina Iskola november 14-én, csütörtökön a középiskolai felvételire készülő diákok számára tart nyílt napot: 9 és 12 óra között három tanítási órán vehetnek részt.

Délután 5 órára a továbbtanulókat és a szülőket is várja az intézmény: a szülők egy tájékoztató előadást hallgathatnak meg, a diákok pedig különleges élményfoglalkozásokon – drámajátékon, ROBO-GO robotikabemutatón, izgalmas fizika-, kémia- és biológiabemutatón, sőt interaktív iskolabejáráson – vehetnek részt. A nyílt napra a Karolina Iskola oldalán lehet regisztrálni – közölték.

Ahogy az elmúlt években, úgy idén is várják a negyedikesek és a nyolcadikosok jelentkezését a gimnáziumba. A diákok mind a négy, mind a nyolc évfolyamos képzésen emelt óraszámban tanulják az idegen nyelveket, a magyart és a matematikát, 11. évfolyamtól pedig kis létszámú csoportokban készülhetnek fel a közép- és az emelt szintű érettségire.

„A Karolinában a gimnáziumi képzésen is családias a hangulat – figyelünk arra, hogy az osztálylétszám ne legyen túl magas, így mindenki mindenkit ismer, a diákok nagyon jó kapcsolatban vannak tanáraikkal. Hogy a tanítási napok könnyebben induljanak el, reggelente negyedórás ráhangolódással kezdünk. Mindenkit próbálunk támogatni céljai elérésében, ha kell, ehhez kis létszámú tanulócsoportokat hozunk létre a legkülönfélébb tantárgyakból”

– mondta Mezeyné Szatmári Tímea, az intézmény vezetője.

A szegedi Karolina Iskola csapata nyerte meg az egyik legnívósabb tanulmányi verseny Csongrád-Csanád vármegyei fordulóját: a nyolc évfolyamos gimnáziumi képzés ötödikes diákjai korosztályukban a vármegye legmagasabb pontszámával jutottak tovább a Bolyai Matematika Csapatverseny döntőjébe, így az ország legjobb matekosaival mérhetik össze tudásukat – ismertették.

Nem ez az egyetlen elismerés, amelyet az intézmény az elmúlt időszakban kapott: a Karolina 2022 óta a Szegedi Tudományegyetem partneriskolája, júniusban a Gál Ferenc Egyetem kiváló minősítésű gyakorlóhelye címet nyerte el – írták a közleményben.

A Karolina Iskola fenntartója a Boldogasszony Iskolanővérek. Forrás: iskola

A Karolina Iskola fenntartója a Boldogasszony Iskolanővérek (korábbi nevükön a Miasszonyunkról nevezett Szegény Iskolanővérek) 1873 óta vannak jelen Szegeden.

Iskolájuk az évtizedek során folyamatosan növekedett, a trianoni döntés következményeként pedig 1923-tól itt működött magyarországi központjuk is – olvasható a honlapjukon.

1950-ben a szerzetesrendek feloszlatásának és tulajdonuk államosításának eredményeként a szegedi intézetből a nővéreket kitelepítették. A rendszerváltást követően, az egyházi ingatlanok visszaadásával vált lehetővé a nővérek visszatérése Szegedre.

Számos megpróbáltatást, nehézséget leküzdve 1992 szeptemberében indították újra az iskolát, aminek a „Karolina” nevet adták. A nővérek azóta is folyamatosan jelen vannak az intézet életében: tanítanak, szerveznek, igazgatnak.

Címlapkép: A szegedi Karolinába olyan diákokat várnak, akik nyitottak a keresztény értékrendre, s egy jó hangulatú iskolába szeretnének járni. Forrás: iskola

'Fel a tetejéhez' gomb