Salvini felszólította a belügyminisztert az antifa és más szélsőbaloldali szervezetek betiltására


Hirdetés

A szélsőbaloldali szervezetek és pártok által fenntartott egyesületek és központok azonnali bezárására szólította fel a belügyminisztert Matteo Salvini, a jobboldali Liga vezetője vasárnap, miután szélsőbaloldali tüntetők Milánóban palesztinbarát és antiszemita megmozdulást tartottak, Bolognában pedig összecsaptak a rendőrökkel.

Salvini kijelentette, a szélsőbaloldali egyesületek által elfoglalt központok, épületek, irodák ellenőrzésére és egymás utáni felszámolására szólítja fel a belügyminisztert.

„Be kell zárni őket, hogy soha többé ne térhessenek vissza oda, mivel az esetek többségében bűnözők rejtekhelyei, ezek nem tüntetők, nem antifasiszták, hanem bűnözők, akik a szónoklásról áttértek a cselekvésre, miként azt a Bolognában és Milánóban történt szégyenletes események bizonyítják a rendőrök elleni vadászattal”

-hangoztatta Salvini, a Liga jobboldali kormánypárt vezetője, aki egyben miniszterelnök-helyettes is. Közösségi oldalán hozzátette, a szélsőbaloldali csoportok tagjai “vörös tetvek, kommunisták, bűnözők, akik az úgynevezett szociális központokban tömörülnek.

„Nevezzük annak őket, aminek akarjátok, de amit Bolognában és Milánóban láttunk, az méltatlan, szégyenletes és soha többé nem ismétlődhet meg”

-jelentette ki. Úgy vélte, a “vörös bűnözők rendőrvadászata Bolognában vagy zsidóvadászata Milánóban” szégyennek számít 2024-ben a szabad és demokratikus Olaszországban.

Matteo Salvini a szombat délután Milánóban tartott palesztinbarát megmozdulásra utalt, amelyen olaszországi palesztin szervezetek és szélsőbaloldali csoportok vettek részt mintegy ezer tüntetővel. A demonstráción megtapsolták azokat az amszterdami fiatalokat, akik a Maccabi Tel Aviv és az Ajax csütörtök esti Európa-liga labdarúgó-mérkőzésen megtámadták az izraeli szurkolókat. A milánói tüntetésen a hangosbemondókba azt mondták, utánozni kell az Amszterdamban történteket, és tenni kell a cionizmus ellen Izrael “fasiszta és terrorista” politikája miatt. Magasba tartották a Hamász vezetőjének, Jahja esz-Szinvárnak a fényképét, aki október 16-án halt meg izraeli támadásban. A tüntetők megdobálták az egyik ismert amerikai gyorsétteremlánc egyik üzletének kirakatait, azt állítva, hogy az az izraeli hadsereget látja el. Újabb megmozdulást hirdettek november 21-re és 30-ra is. Milánóban a megmozduláson a palesztin zászlókk mellett az egykori Olasz Kommunista Párt (PCI) és szélsőbaloldali csoportok zászlóit lobogtatták. Jelen volt az Olaszországban élő építész, Mohammad Hannoun, akivel szemben az Egyesült Államok vagyonelkobzást rendelt el, mivel a Hamász egyik legfőbb európai finanszírozójának tartják. Bolognában a 2008 óta aktív Casa Pound nevű szélsőjobboldali mozgalom tartott engedélyezett felvonulást a város baloldali vezetése ellen, amely a mozgalom szerint “lezüllesztette” a közbiztonságot. A menetet szélsőbaloldali, anarchista ellentüntetés akarta megállítani “az utcai és a hatalmon levő fasizmussal” szemben. A szélsőbaloldali tüntetők végül a rendőrökkel csaptak össze, három rendőr megsérült.

Giorgia Meloni kormányfő szerint a baloldalnak fel kell hagynia a zavargásokat kirobbantók tolerálásával és támogatásával. A miniszterelnök szolidaritását fejezte ki a rendőrségnek. A baloldali Demokrata Párt (PD) főtitkára és bolognai lakos, Elly Schlein szerint a Casa Poundnak nem szabad felvonulnia, főleg a baloldali hagyományáról ismert Bolognában nem, ahol 1980-ban szélsőjobboldali terroristák bombát robbantottak a vasútállomáson, megölve 85 embert és megsebesítve 200 másikat.

A Meloni-kormány 2022-es megalakulása óta egyre aktívabb a szélsőbaloldali mozgalmak, csoportok tevékenysége, amelyet a tavaly óta tartó izraeli-palesztin konfliktus is erősített. A magukat antifának, vagyis antifasisztának valló szélsőbaloldali egyesületek elfoglalt épületekben működnek, a pártok közül a Zöldek és Baloldal Szövetsége (AVS) támogatja őket, amely idén a Magyarországon felfüggesztett bírósági eljárás alatt levő Ilaria Salist bejuttatta az Európai Parlamentbe. Precedensnek számít a Casa Pound római székházának bezárása 2021-ben, amelyet az akkori főpolgármester, az Öt Csillag Mozgalom (M5S) politikusa Virginia Raggi rendelt el.


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb