Bélyegek az alaptörvény 10. évfordulójára


Hirdetés

Répássy Róbert az alaptörvény párhuzamaként a Szent Koronát és a Parlament épületét említette. Azt mondta, az alaptörvény a jogfolytonos történeti alkotmány része, tiszteleg a Szent Korona és az általa kifejezett magyar államiság előtt. Hozzátette: a több mint 120 éves Parlament épületét a maga korában kritizálták, de idővel a magyar közélet méltó centruma lett. A kortárs bírálatok ellenére az alaptörvény is meg fogja kapni azt az elismerést, amelyet a Parlament, ugyanis az alaptörvény minden kritika ellenére hordozza az egyetemes és magyar értékeket, védelmezi az emberi jogokat és a szabadságot, tiszteleg a magyar múlt és a történelmi alkotmány előtt.

Hende Csaba (Fidesz), az Országgyűlés törvényalkotásért felelős alelnöke arról beszélt, hogy

bár a 20. század bővelkedik magyar alkotmányozási kísérletekben, az 1944-es nyilas hatalomátvétellel Magyarország elvesztette szuverenitását, így az után egyetlen alkotmányos szabály, például az 1949-es kommunista alkotmány sem lehetett jogállami.

A korábbi igazságügyi államtitkár arra figyelmeztetett, hogy az 1989-es alkotmányreform sem felelt meg a jogállami követelményeknek egyrészt, mert az ország nem volt szuverén, területén szovjet csapatok állomásoztak, másrészt pedig nem előzte meg szabad választás. Az első igazi lehetőség 2010-ben jött el arra, hogy valóban a múlt, a jelen és jövő magyarjainak szövetségeként jöjjön létre az alkotmány – jelentette ki.

Az Alaptörvény hatálybalépésének 10. évfordulója alkalmából kibocsátott bélyegblokk az ünnepélyes forgalomba bocsátáson az Igazságügyi Minisztérium könyvtárszobájában 2022. január 10-én. MTI/Kovács Attila

Hegmanné Nemes Sára, a Magyar Posta Zrt. elnöke elmondta, hogy a Magyarország sikerét hosszú távon szolgáló alaptörvény 2012. január 1-jei hatálybalépésének 10. évfordulója előtt tisztelegve bélyegszettet bocsátottak ki. Ez tartalmazza az alkalmi bélyegblokk perforált, vágott és egyszínű változatát.

A blokkon az Országház belső kupolacsarnoka és a Szent Korona látható.

A perforált alapváltozat 50 ezer, a vágott 6500, a harmadik, úgynevezett feketenyomat pedig 2500 példányban jelenik meg. Az első kettő külön-külön is megvásárolható 2010-2010 forintért, a harmadik csak a teljes, exkluzív szett részeként, 8890 forintért.

A rendezvényen bélyegzéssel és aláírással ünnepélyesen forgalomba helyezték a 10 éve lépett hatályba Magyarország Alaptörvénye elnevezésű bélyegszettet.

(MTI)

Kiemelt képünkön Répássy Róbert, az Igazságügyi minisztérium parlamenti államtitkára beszédet mond az Alaptörvény hatálybalépésének 10. évfordulója alkalmából kibocsátott bélyegek ünnepélyes forgalomba bocsátásán az Igazságügyi Minisztérium könyvtárszobájában 2022. január 10-én. MTI/Kovács Attila


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb