Ismét várja a látogatókat a hadtörténeti múzeum
Mint írták, a Budapest Fotó Fesztivál keretén belül elkészült, „Ellesett pillanatok – Katonaélet az 1960-as évek felvételein” című kiállítás március közepére tervezett megnyitóját pótolja most a múzeum.
„Azok, akik ebben az időszakban teljesítettek katonai szolgálatot, némi nosztalgiával szemlélhetik majd a tárlat képeit és a korszak tárgyait” – fogalmaztak.
A koronavírus-járvány alatt zárt intézmény az elmúlt időszakban több, eddig digitálisan nem elérhető adatbázis feldolgozását is végrehajtotta.
A Hadtörténelmi Levéltárban elektronikusan elérhetővé váltak a Honvédelmi Minisztérium 1920 és 1943 közötti elnöki iratanyagának mutatókartonjai, elkezdődött a katonai bíráskodás iránt érdeklődők és a családfakutatók számára újdonságokat kínáló, a honvéd törvényszékek és a tábori bíróságok 1867 és 1945 között keletkezett irataihoz rendelkezésre álló névmutató kartonok számítógépes adatbázissá formálása, valamint a szovjet hadifogságból hazatérő hadifoglyok névkartonjainak számítógépes feldolgozása is.
A Hadtörténeti Könyvtár online katalógusa elektronikus hozzáférés biztosítása mellett, mintegy négyezer hadtörténelmi vonatkozású tanulmánnyal és cikkel bővült, ezzel is segítve a tudományos kutatást.
A járványhelyzet időszaka alatt, a távoktatás támogatására az intézmény muzeológusai, levéltárosai, történészei, térképtárosai és könyvtárosai együttes munkájának eredményekét létrejött, képekkel, videókkal színesített digitális oktatási csomag a továbbiakban is bővülni fog.
A csomag elérhető a hadtörténelmi kompetenciaközpont honlapján: www.militaria.hu – áll a közleményben.
(MTI)
Kiemelt képünk forrása a Wikipédia/Thaler.