Rétvári Bence: a visegrádi országoknak közösen kell fellépniük az európai nemzetek szuverenitásáért

Az Európai Unió gazdasági főtengelye már nem egy Berlin-Párizs-London, hanem a Berlin-Varsó-Budapest-Prága-tengelyen van inkább – mondta Rétvári Bence, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) frakcióvezetője kedden az Országgyűlésben napirend előtt.

Kijelentette, hogy a Fidesz–KDNP-kormány számára mindig is fontos volt a Visegrádi Együttműködés (V4), azaz Magyarország, Csehország, Lengyelország és Szlovákia partnersége.

A mohácsi csata 500. évfordulójára emlékeztetve hozzátette:

a csehek, lengyelek, németek, horvátok, szerbek közösen harcoltak a muzulmán hódítással szemben, akkor is összefogtak a terjeszkedő birodalmakkal szemben, és most is fontos a közép-európai nemzetek összefogása.

Hangsúlyozta: az Európai Unió gazdasági főtengelye már nem egy Berlin-Párizs-London, hanem a Berlin-Varsó, Budapest-Prága-tengelyen van inkább.

Szerinte így is kell fellépniük a közép-európai országoknak, azonban jelenleg nem ezt tükrözi az Európai Unió.

Méltatta az elmúlt évek V4-országok közötti, energetikai és közlekedési összeköttetéssel kapcsolatban létrejött beruházásokat, és jelezte: bízik benne, hogy ezek folytatódnak.

Szerinte a visegrádi országok sok kérdésben – így a migráció vagy a kohéziós források ügyében – mindig egységes álláspontot képviseltek, akkor is, amikor megpróbálták a nyugat-európai országok megosztani a V4-ek együttműködését.

Veszélyesnek nevezte a brüsszeli „birodalomépítési” terveket, hangsúlyozva, hogy a V4-eknek közösen kell fellépniük az európai országok szuverenitásának védelme érdekében.

Vezetőkép: Rétvári Bence, a KDNP parlamenti frakcióvezetője. Forrás: kdnp.hu

Forrás:
MTI
'Fel a tetejéhez' gomb