Azbej Tristan: A keresztényüldözés minden eddigit meghaladó méreteket ölt

Templomokban imádkozó hívekre nyitnak tüzet. Menedéket kereső családokat mészárolnak le. Öngyilkos merénylők robbantanak istentisztelet közben. Ez a jelen valósága, 2025-ben megtörtént események. Korunkban a keresztényüldözés ugyanis nem csökken, hanem minden eddigit meghaladó méretet ölt – figyelmeztetett közösségi oldalán az üldözött keresztényeket segítő programokért felelős államtitkár pénteken, a vallásüldözés áldozatainak nemzetközi emléknapján.
Ma azokra gondolunk és azok mellett állunk ki, akiknek ártatlanul kellett szenvedniük hitük megvallása miatt
– írta Azbej Tristan, egy drámai videót megosztva. Az államtitkár felidézte: Magyarország meghallgatta a bajba jutottak segélykiáltását, a kormány a Hungary Helps Programon keresztül idén már négy alkalommal nyújtott humanitárius adományt megtámadott keresztény és alawita közösségeknek.
Jelenleg is azon dolgozunk, hogy az üldözött kongói katolikus testvéreknek segítsünk – tette hozzá. – A programmal templomok és iskolák újjáépítését támogatjuk, szeptembertől pedig újra száz, válságövezetben élő kereszténynek tesszük lehetővé felsőfokú tanulmányait magyarországi egyetemeken – közölte a kereszténydemokrata politikus. Hozzáfűzte,
Magyarország üzenete világos: az üldözött keresztények nincsenek egyedül, mi látjuk és halljuk őket. Számíthatnak ránk, Magyarország segít.
Kapcsolódó:
Azbej Tristan: Franciaországban idén már több mint 320 keresztényellenes támadást jegyeztek fel
Azbej Tristan: Brutális támadás ért egy katolikus templomot Kongóban
Merényletek Srí Lankán – büntetőeljárást követel a katolikus egyház egy volt rendőrtiszt ellen
Vezetőkép forrása: Facebook/Azbej Tristan








