Orbán Viktor: Brüsszelben áll a bál, kitört a vihar (VIDEÓ)

„A legújabb brüsszeli terv nyertese Ukrajna, vesztesei az európai emberek.”


Hirdetés

A miniszterelnök szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videójában közölte: „A legújabb brüsszeli terv nyertese Ukrajna, mert az Európai Bizottság rengeteg pénzt irányzott elő a számára”.

Orbán Viktor azt mondta: Brüsszelben „áll a bál, kitört a vihar”, mert kiszivárgott az Európai Bizottság új, mindenkit meglepő költségvetési javaslata. „A helyzet drámai”

– fogalmazott a miniszterelnök. Hozzátette, hogy a legújabb brüsszeli terv nyertese Ukrajna, míg a javaslat legnagyobb vesztesei az európai emberek.

„Közülük is a gazdák kerülhetnek nagyon nehéz helyzetbe, mert úgy áll a dolog, hogy a magyar gazdák európai társaikkal együtt jóval kevesebb támogatáshoz juthatnának a jövőben”

– fogalmazott a kormányfő.


Hirdetés

Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy ezért a kormány a szerdai ülésén első napirendi pontként foglalkozik ezzel az üggyel: „az agrárminiszter beszámol és javaslatokat tesz, én pedig hamarosan újra jelentkezem”.

Kapcsolódó:

A liberális brüsszeli elit az európai és magyar gazdák kárára akar helyet csinálni az ukrán bővítés költségeinek

Hollik István: A magyar gazdák érdekei ellen szavaztak a tiszások Brüsszelben

Vezetőkép forrása: Facebook/Orbán Viktor


Hirdetés

Forrás:
MTI
'Fel a tetejéhez' gomb