Világraszóló magyar siker az ENSZ-ben

A kormány javaslatára nyilvánították a fair play világnapjává május 19-ét

A Nemzetközi Fair Play Bizottság hétfőn Budapesten tartja a gáláját, miután hazánk világraszóló sikere ért azzal, hogy a kormány kezdeményezésére az ENSZ Közgyűlése egyhangú szavazással a sportszerűség világnapjává nyilvánította május 19-ét – közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be, hogy nem túlzás azt állítja, hogy Magyarország világraszóló sikert ért azzal, hogy a kormány kezdeményezésére az ENSZ Közgyűlése egyhangú szavazással a fair play, vagyis a sportszerűség világnapjává nyilvánította május 19-ét.
Olyan lehetséges határozatot sikerült elérnünk az egyhangú elfogadását, amely időszak a világ blokkokra osztásáról, a világ megosztottságáról szól, mégis itt egyhangú szavazással, a sport nyelven beszélve egy kis egységhangulatot sikerült behoznunk a világpolitikába”
– húzta alá.
És mivel mi értük ezt el, mi tettük a fair play világnapjává a mai napot, ezért a Nemzetközi Fair Play Bizottság ma itt, Budapesten tartja a gáláját”
– tudatta. Majd rámutatott, hogy több ország sportminisztere személyesen is részt vesz az eseményen, köztük Zoran Gajic szerb ifjúsági és sportminiszter, illetve Mihail Vlagyimirovics Gyektyarjov orosz sportminiszter, akikkel délután egyeztetni is fog.
Ez is azt mutatja, hogy ebben a kérdésben egy jó esély van arra, hogy a világ blokkjával szemben egy normális együttműködésre való törekvést tegyünk, hiszen az Egyesült Államoktól Kínáig, Németországtól Argentínáig összesen 92 ország előterjesztőként a javaslatunk mellé
– emelte ki.
Szijjártó Péter jó hírnek nevezte, hogy a Nemzetközi Fair Play Bizottságnak a tanácsába hétfőn Gyurta Dániel olimpiai bajnokot, a Külgazdasági és Külügyminisztérium sportdiplomáciai részlegének vezetőjét is beválasztották.
Mi azt gondoljuk, hogy a sport és a geopolitika összekeverése mindig káros, azt nem is megengedi, ezért mi amellett voltunk, hogy egy verseny akkor teljes, hogyha minden nemzet képviselőit engedik rajta versenyezni”
– jelentette ki.
Ennek valóban tavaly év végén a rövidpályás úszó világbajnokságon is itt voltak az orosz és a belorusz versenyzők. Reméljük, hogy az idei évben a cselgáncs világbajnokságon sem lesz másként. És úgy gondoljuk, hogy a világpolitika is alakul, hogy nem tudja igazán az igazi sportoló világbajnokságot, a nemzetközi olimpiai mozgalom is az egész világra, és az egész világra ki. „erejüket”
– összegzett.
Forrás: MTI

'Fel a tetejéhez' gomb