Sulyok Tamás azt mondta, mi, magyarok egy családcentrikus nemzet vagyunk, és a család legféltettebb kincsei a gyermekek. Ők a magyar nemzet megmaradásának biztosítékai, ők lépnek a nyomdokainkba, ők folytatják a munkánkat, és remélhetőleg majd ők javítják ki a hibáinkat is”
nem tűzhetünk ki annál nagyobb célt, hogy minden gyermek számára biztosítsuk azt a védő és inspiráló környezetet, amely boldog élményt ad számukra, és aminek segítségével később boldog és kiegyensúlyozott felnőttekké válhatnak.
Az államfő úgy fogalmazott, hogy a gyermekek védelme túlmutat a nemzeti érdekeken, és a gyermekekről való gondoskodás, az ártó tényezőktől való megóvásuk a legalapvetőbb emberi viszonyulás. A gyermekvédelem közösségi ügy, a mi közösségünké”
– hangsúlyozta Sulyok Tamás, majd hozzátette: a gyermekvédelem felelőssége alól senki sem húzhatja ki magát, hiszen a gyermekeknek mintákra, követhető példákra van szükségük. ezért minden felnőtt ember felelőssége az is, hogy helyes mintákkal szolgáljon, jó példákkal járjon el. Kell a jó szó, kellenek a kiváló szakemberek által kidolgozott stratégiák és módszerek, de a szavak, a stratégiák és a módszerek semmit sem érnek, ha nincsenek jó példák
– fűzte hozzá a köztársasági elnök. Sulyok Tamás a gyermekvédelem elhivatott szakembereinek, segítőinek, dolgozóinak munkáját hiánypótlónak és elengedhetetlennek nevezte, de mint mondta, nem is lehet szavakba önteni, mennyire fontos az a szolgálat, amit ők nap mint nap végeznek. Salgó László Péter, a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal főispánja elmondta, már 2017 óta szerveznek gyermekvédelmi konferenciákat, idén pedig egy háromnapos gyermekvédelmi rendezvényt hoztak létre, amely a szombati, a gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalok támogatására szervezett jótékonysági futással, az Ágota futással ér véget. Elmondása szerint ez lesz a legnagyobb szegedi szabadtéri sportrendezvény. Kiss-Rigó László szeged-csanádi püspök köszöntőjében azt emelte ki, hogy ma már Magyarországon tökéletes az együttműködés az állam és az egyház között a szociális-karitatív célok megvalósításában. Hozzátette, ugyanakkor ehhez szükség van a civil szervezetekre és a magánszemélyekre is. Elmondta, ma már nem elég a jószándék, hanem komoly szaktudást, szakmai ismeretségeket is igényel a gyermekvédelem. Forrás: MTI, Vezetőkép: MTI/Illyés Tibor