A magyarverő antifa megüzente: már nem félnek a magyar igazságszolgáltatástól, mert ők döntik el, hol és mikor állnak bíróság elé

Különös tanulság olvasható ki az E. monogrammú német szélsőbalos antifa leveléből, amely annak apropójából jelent meg, hogy két év után feladta magát a német hatóságoknak. Az emlékezetes 2023-as magyarverésnek több igen abszurd következménye is lett azóta, például egy antifa EP-képviselő. Meg egy szétvert magyar követségi autó. Az újabb levél pedig mára arra utal, az antifák két év után elérték, hogy maguk dönthetnek lassan arról is, mi legyen a büntetésük.

Kovács Zoltán még idén februárban felhívta arra a figyelmet, hogy több mint két év telt el azóta, mióta egy erőszakos antifa csoportosulás Magyarországra jött, hogy embereket támadjon meg. Sokáig úgy tetszett, a szélsőbaloldali brigád megússza a felelősségre vonást, különösen, miután egyes olasz szavazóknak köszönhetően az egyik elkövetőt, Ilaria Salist az Európai parlamentbe juttatták. A busás fizetést, a nagy médiafigyelmet és a brüsszeli tartózkodást kvázi jutalmul kapta azért, hogy hazánkban a kommunista falka egyik tagjaként hátulról emberekre támadt. Mint a Miniszterelnöki Kabinetiroda nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkára kiemelte,

külföldi politikai és médiakampányok azon dolgoztak és dolgoznak, hogy tisztára mossák Salis nevét, miközben az áldozatok szenvedését elhallgatják.

Majd hozzátette,

Magyarország nem felejt. Az igazságot nem lehet eltörölni. Az áldozatok igazságot érdemelnek.

Börtönből az EP-be

Az igazságszolgáltatás malmai tapasztalhatóan meglehetősen lassan és fals módon működnek, ha szélsőséges baloldali agresszorokról van szó, akik működésükkel teljes joggal érdemelték ki, hogy terrorszervezetté nyilvánítsák őket.

Ilaria Salis csoportja ennek ékes példája, hiszen mikor az apucikedvenc  vigyorogva távozott a magyar börtönből, előtte még a nagy médiafigyelmet kihasználva durván le is járatta hazánkat. Sőt, ugyanezen aknamunkáját az EP-ben is folytatta. Ki tudja, tán Sargentini, vagy az őt azóta váltó Gwendoline Delbos-Corfield francia zöldpárti politikus után Salis lesz a következő hungarofób jelentéstevő.

Elkésett a német alkotmánybíróság

Ilaria Salis börtönpriccse még ki sem hűlt, amikor a német hatóságok kiadták hazánknak az erőszakos cselekedetekben szintén részt vevő, még tavaly decemberben letartóztatott Maja T.-t. Az eseménynek két jellemző különlegessége is akadt. Először is, hogy a német alkotmánybíróság vélhetően Salis rágalmainak is köszönhetően (utóbb) megtiltotta Maja T. kiadatását Magyarországnak, arra hivatkozva, hogy nálunk súlyosabb büntetésre és mostoha börtönkörülményekre számíthat. Az alkotmánybíróság ugyanakkor végül elkésett sebtiben meghozott döntésével, mert addigra már Maja T.- átadták hazánknak. A másik, bohózatba illő furcsaság, hogy a rabosított elkövető letartóztatása után felfedezte magában a nőt. Így az eredetileg Simeon Ravi Trux névre hallgató személy már Majaként vette át Salis helyét és szerepét.

Maja úgy élte meg, hogy elrabolták

Tette mindezt olyan gördülékenyen, hogy februárban, büntetőperének végén már poloskákra és vitaminmegvonásra panaszkodott a magyar bíróság előtt, miközben vallomást nem volt hajlandó tenni. A szélsőbalos vádlott többek közt azt állította, hogy ő, mint nembináris személy, nem is létezik Magyarországon. Ráadásul elrabolták, és úgy szállították Magyarországra. Bírálta a magyar rendszer demokratikus és emberi jogi védelmét, továbbá

sérelmezte, hogy nem süt be elég napfény a zárkájába, és állítása szerint csótányokkal és poloskákkal kell megosztania a celláját. Ráadásul nem kap vitaminokat sem.

Időközben az is kiderült, hogy Annalena Baerbock német külügyminiszter megpróbált közben járni Maja T. visszaszolgáltatása érdekében, mindhiába. Ahogyan Simeon ügyvédje is hiába kérte, hogy óvadék ellenében helyezzék védencét európai felügyelet alá. A magyar bírók úgy látták, sajnos Maja T. esetében fennáll a szökés és elrejtőzés, valamint bűnismétlés veszélye.

Szétverték az athéni magyar nagykövet autóját

Maja T. ugyanakkor mégis ünnepeltethette magát a bírósági tárgyaláson szélsőbalos szimpatizánsai és a sajtó előtt, ennek is köszönhető, hogy Salishoz hasonlóan szenvedő mártírt igyekeztek faragni alakjából. A balos propagandának az lett végül az eredménye, hogy szélsőséges görög antifák rátámadtak az athéni magyar nagykövet autójára, kalapácsokkal beverve annak szélvédőjét. Mint az X-en a görög antifa az esettel kapcsolatban fogalmazott,

kalapácsaink, amelyek betörték a követség járművének ablakait, szolidaritást üzennek Maja T.-nek és minden üldözött antifasisztának

Mint ezzel kapcsolatban megírtuk, azt a magyar külügynek kell megítélnie, hogyha bárhol felmerül, hogy egy magyar diplomatával kapcsolatosan különös biztonsági intézkedések szükségesek, akkor felvegye a kapcsolatot az adott ország vezetésével, hogy a két állam közötti megállapodásokban biztosított biztonsági feltételeket garantálják. Ezeket ugyanis fordított helyzetben Magyarország biztosítja. 

Titokban mindenkinek bejön Nyugaton, amit az antifák Keleten csinálnak

Az eddig leírtakat úgy összegezhetjük, hogy az antifa szélsőséges cselekedetei nyomán indult eljárások lefolytatását több háttértényező is erőteljesen befolyásolja:

  • az antifa hiába érdemelte ki a terrorszervezet jelzőt, óriási médiatámogatást élvez. A baloldali propaganda áldozatként mutatja be a kegyetlen elkövetőket.
  • a brüsszeli és jellemzően nyugat-európai politika szintén elnézően kezeli a szélsőbalos csoportok bűntetteit, sőt, tevékenyen hozzájárul az antifák eljárás alóli kimentéséhez.
  • maga az antifa a megfélemlítés eszközével is befolyásolja a döntéshozatalt. Ezt az agresszív befolyásolást szintén elnézik nekik.

Magyarország egy jobboldali önkényuralom

Mindezek fényében lehet érdekes azoknak az antifáknak a jövője, akik idén januárban adták fel magukat két évnyi bujkálás után. A német sajtóbeszámolók szerint a hét 21 és 27 év közötti gyanúsított egyszerre jelentkezett több németországi város rendőrségén.

Megjegyzendő, összesítések szerint a magyar és német hatóságok mások mellett tizenhárom német és két olasz állampolgárt gyanúsítanak. Van tehát még belőlük bőven.

Információk szerint az elkövetők 2024 elején jelezték a hatóságoknak ügyvédeiken és a médián keresztül, hogy feladnák magukat, de cserébe biztosítékot kérnek, hogy nem adják ki őket Magyarországnak. A német sajtó persze azt is megindokolja, miért vártak eddig. A válasz természetesen az, hogy féltek hazánktól. Féltek a magyar igazságszolgáltatástól, a szerintük túl szigorú ítélettől és a magyar börtönkörülményektől, amelyek természetesen sértik „az emberi jogok minimális normáit”. Ezek pedig járnak az antifáknak. Beszámolók szerint Antonia von der Behrens védőügyvéd egyenesen Magyarországot támadta, ahelyett, hogy ügyfele tettei miatt mentegetőzne. Mint ugyanis fogalmaz,

mindent megteszek annak érdekében, hogy ügyfelemet ne adják ki a jobboldali önkényuralmi magyar rezsimnek, és hogy ne legyen kitéve embertelen börtönkörülményeknek.

A szélsőbalosok dönthetnek a saját sorsukról

Azt a Magyar Jelen szúrta ki nemrégiben, hogy a Budapest Antifascist Solidarity Committee (BASC) oldalán hosszú levél jelent meg E. monogrammal, amely feltehetően Emilie Samira Dieckmannt takarja. Mint a korábbi hét feltételezett bűntársa kapcsán írja,

most én is megtettem ezt a lépést. Nincs mit hozzátennem az aznap általuk közzétett szavakhoz. De szeretném ezt a napot arra használni, hogy megköszönjem mindannyiótoknak az elmúlt két évben nyújtott támogatást és szolidaritást. Az a tény, hogy lehetőségünk volt és van arra, hogy mi magunk döntsük el, hogy bíróság elé állunk-e és mikor, azt mutatja, hogy a szolidaritás mennyire hatékony tud lenni.

És mi lehet ennek a levélnek az üzenete? Lényegében az, hogy Maja T. után a német szélsőbalos antifák már nem tartanak attól, hogy akár egyiküket is kiadják Magyarországnak. Sőt, egyenesen büszkék arra, hogy sikeresen elhitették, őket kell megvédeni az elnyomó magyaroktól. Hogy ők dönthetik el, hol, mikor és milyen bíróság elé állnak. Talán hamarosan arra is lesz lehetőségük, hogy felmentessék, vagy egyenesen felmentsék magukat minden vádpont alól. Aztán jöhet egy képviselői állás is. Hol máshol, mint az EP-ben.

Vezetőkép forrása: flickr.com

Szerző
Magyar Jelen/MTI/Vasárnap.hu
'Fel a tetejéhez' gomb