A Honvédkórházban ápolják a hétvégi észak-macedóniai tűzeset két sérültjét

Az észak-macedóniai Kocsani városában vasárnapra virradóra történt tűzeset sérültjei közül két embert ápolnak az Észak-pesti Centrumkórház – Honvédkórházban; mindketten égési sérüléseket és füstmérgezést szenvedtek – közölte az intézmény hétfő délelőtt az MTI-vel.
Közleményük szerint az észak-macedóniai kormány nemzetközi segítséget kért a Kocsaniban, egy szórakozóhelyen vasárnap hajnalban keletkezett tűz sérültjeinek ellátásához. Magyarország 19 beteg átvételének lehetőségét ajánlotta fel, amely alapján hétfőn hajnalban érkezett két beteg az Észak-pesti Centrumkórház-Honvédkórházba – írták.
A sérülteket a központi aneszteziológiai és intenzív terápiás osztályon kezelik, egyikük állapota életveszélyes, a másiké súlyos.
Az Észak-pesti Centrumkórház – Honvédkórház azt írta: „további sérültek érkezhetnek Magyarországra, akiknek ellátását a Velkey László Gyermekegészségügyi Központ és a Bethesda Gyermekkórház is vállalhatja”.
„Magyarország elkötelezett abban, hogy a nemzetközi egészségügyi együttműködés keretében segítséget nyújtson a bajba jutottaknak”
– áll a közleményben.
Vezetőkép: A hatóságok vizsgálódnak egy kiégett éjszakai szórakozóhelyen az észak-macedóniai Kocsaniban 2025. március 16-án, miután reggelre virradóan tűz ütött ki a klubhelyiségben tartott koncerten. Az épületben mintegy 1500-an tartózkodtak, a szerencsétlenségben 59-en meghaltak, köztük egy szolgálatban levő rendőr, és 155-en megsérültek. Fotó: MTI/EPA/Georgi Licovszki

Hirdetés