CNA: India egyes régióiban halálbüntetéssel sújtanák az „erőszakos keresztény térítőket”

Halálbüntetést vezetne be egy indiai tartomány az erőszakos keresztény térítők ellen – írja keddi cikkében a Catholic News Agency (CNA). A portál kifejti, a hindu nacionalisták által dominált régiókban sorozatosan születnek a keresztényellenes törvények.
A CNA cikkében arról ír, hogy a mintegy 72 milliós lakossággal bíró közép-indiai Madhya Pradesh tartomány vezetői azt fontolgatják, hogy halálbüntetéssel sújtanák azokat, akik „keresztény megtérésre kényszerítik” az embereket. Mindezt Mohan Yadav, a tartomány vezetője jelentette be még március 8-án, amikor arról beszélt, az áttérés-ellenes törvények módosítását tervezi,
hogy súlyosan megbüntessék azokat, akikről kiderült, hogy csalárd módon kényszerítik az embereket a keresztény megtérésre.
Hozzátette,
nem tolerálják a vallási megtérést.
Mint a portál megjegyzi, a tartományban a keresztények jelenléte csupán 0,27 százalék. A keresztényellenes törvény ráadásul már így is, 2021 óta tíz év börtönnel sújtja a térítést.
A CNA felhívja a figyelmet arra, hogy miközben az indiai alkotmány is biztosítja a vallásszabadságot, a térítés-ellenes törvények egyre komolyabb problémát jelentenek az indiai keresztények tízmilliói számára. Az elmúlt években India 28 állama közül legalább egy tucat olyan törvényt fogadott el,
amely kriminalizálja a „kényszeres” áttéréseket.
Az említett régiók többségében a hindu nacionalista párt dominál.
Az intézkedéseket a gyakorlatban úgy alkalmazzák, hogy azzal akadályozzák a keresztény hit gyakorlását egy olyan országban, ahol a népesség 80 százaléka hindu, 14 százaléka muszlim és csak mindössze 2 százaléka keresztény. A törvényeknek köszönhetően papokat tartóztattak le, és megnőtt a keresztények elleni erőszakos cselekedetek száma is.
India legnépesebb államában, Uttar Pradesh északi részén több száz keresztény lelkipásztort, sőt magas rangú katolikus papot is bebörtönöztek hittérítési vádak miatt
– írja a CNA.
A keresztényeket fenyegető támadások ellenére az indiai legfelsőbb bíróság tavaly júniusi döntésében megkérdőjelezte Uttar Pradesh állam térítésellenes jogszabálytervezeteinek törvényességét, hiszen az indiai alkotmány 25. cikkelyének értelmében az embereknek „joguk van szabadon vallani, gyakorolni és terjeszteni a vallást”.
Vezetőkép: Vatican News
