Sokkoló adatok az USAID-ről

Világszerte felháborodtak az emberek azon, ami az elmúlt hetekben kiderült az USAID (Amerikai Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége) által finanszírozott szervezetekről, programokról. Döbbenetes, hogy ezekről szinte alig lehetett eddig pontos adatokat tudni, ennek ellenére 50 milliárd dolláros éves költségvetésből gazdálkodtak, ami több, mint a CIA-é és a külügyminisztériumé együttvéve.

USAID? Csodálatosan hangzik, hogy Amerika dollármilliárdokkal segíti a szegényeket, az éhezőket és a betegeket világszerte. Bár a valódi segítségnyújtás terén jó munkát végeztek, jelentős összegeket költöttek olyan külföldi civil szervezetek támogatására, amelyek torz társadalmi ideológia megvalósításában tevékenykedtek. Kiderült: 2023-2025 között az USAID közel 10 milliárd dollárt különített el a „civil társadalom” kiépítésére különböző országokban. Az Egyesült Államok kormányához kötődő helyi szervezetek és mozgalmak, élükön a szervezettel, inkább a politikai folyamatokba kívánnak beavatkozni, konfliktusokat kelteni a társadalomban, folyamatokat manipulálni, ahelyett, hogy a civil társadalmak fejlődéséhez járulnának hozzá. A támogatottak listája elképesztő.

Az Egyesült Államokban 4,7 billió dollárnyi kormányzati kiadás „nyomon követhetetlen”, amire egy podcast (Joe Rogan Show) hívta fel a figyelmet. Ez pedig ismét újabb kérdést vetett fel: vajon miért nem a BBC-től? A választ, gondolom, Önök is sejtik. A BBC is „segélyt” kapott az USAID-től… De a lyoni önkormányzatnak is nyújtottak támogatást, melyből például 3000 eurót költöttek arra, hogy 20 alkalmazottjuk a „párbeszéd az élőlényekkel” című szemináriumon a növényekkel való pszichés kommunikációt sajátítsák el. Az amerikai adófizetők pénzéből…

Az USAID 1,5 millió dollárral támogatta a „Grupa Izadji” nevű szerbiai LMBTQ-szervezetet, hogy előmozdítsa a sokszínűség egyenlőségét a munkahelyeken és üzleti közösségekben Szerbiában, de a szervezet segített megnyitni egy „TransCare Clinic”-et Vietnámban, hogy segítsék a transzneműek egészségügyi ellátása hiányosságainak felszámolását. Mintegy 1,5 millió dollárt fordítottak a DEI (Diversity, Equity, and Inclusion vagyis Sokszínűség, Esélyegyenlőség és Inkluzivitás) támogatására Szerbiában, 70 000 dollárt egy DEI musical készítésére Írországban, 47 000 dollárt egy transznemű operára Kolumbiában, 32 000 dollárt pedig egy transznemű könyvre.

Mintegy 2 millió dollárt adományoztak a vuhani Covid-19-kutatás finanszírozására , amelynek egy részét a kínai Katonai Orvostudományi Akadémia kapta. Mintegy 473 millió dollárt adományoztak az Internewsnak, egy olyan ügynökségnek, amely tíz ukrajnai médiából kilencet finanszíroz. (Tanya Lukyanova ezzel kapcsolatos oknyomozó írása egészen döbbenetes.)


Hirdetés

Felmerül kérdésként, hogy az USAID vajon miért költ 10 millió dollárt transznemű egerek, patkányok és majmok létrehozására – ebből 2,5 millió dollárt a transznemű egerek termékenységének tanulmányozására? Miért adnak több mint 164 millió dollárt iszlamista szervezeteknek az adófizetők pénzéből?

Más szürreális támogatásokra is fény derült, így például a Turquoise Mountain nevű brit jótékonysági szervezetére, amely az afganisztáni kézműveskedést népszerűsíti. Más munkáik mellett a Bitter Lake című film egy türkizkék hegyi nőt mutat be, amint afgán nőknek oktat Marcel Duchamp fordított piszoárjának jelentőségéről egy művészeti galériában. Elon Musk leállította az egymillió dollár kiutalását, amit kapniuk kellett volna – ezen persze az elitista podcaster, Rory Stewart felesége nem kicsit akadt ki. (Ő vezeti ugyanis a jótékonysági szervezetet.)

Az Egyesült Királyságban a kormányzati pazarlás is hatalmas. Iain MacWhirter újságíró számos olyan projektet sorolt ​​fel, amelyeket az adófizetők finanszíroztak a Művészeti és Humántudományi Kutatási Tanácson keresztül. Ezek közül csak néhány:

Európai melegpornó forgatásra 1945-2000 – 841 830 GBP

Perverse Collections: Building Europe’s Queer and Trans Archives – 136 909 GBP

A Trans Performance Now: Csillogó ciszneműség – 185 627 GBP

Transzarchiváló hálózat (TAN) – 23 556 GBP

Változatos riasztások: a marginalizált közösségek középpontba állítása a kora modern színdarabok kortárs előadásában – 805 745 GBP

(De)gyarmati ökológiák a 21. századi szigetországi spanyol karibi filmben – 205 543 GBP

Transznacionális „nem-ellenes” mozgalmak és ellenállás: narratívák és beavatkozások – 35 285 GBP

Angol queer mozi és a kínai LGBT+ mozgalom – 201 028 GBP

A kulturális és zöld beilleszkedés fokozása a szociális gyógyszerfelírásban Délnyugat-Londonban a mentális egészségben tapasztalható etnikai egyenlőtlenségek kezelésére – 1 056 814 GBP.

Egy országban, ahol egyre több az élelmiszerbank, hanyatló az egészségügyi ellátás, vajon mivel igazolhatja bárki is, hogy az adófizetők pénzét angol queer mozira és a kínai LMBT mozgalomra költik?

Skóciában is milliókat veszítenek el az USAID támogatásának megvonásával – mivel a kormányzó elit pénzt adományoz magának, hogy tanulmányozza magát és népszerűsítse ideológiáját. Az Egyenlőségi Hálózat, a Scottish Trans Alliance, a Stonewall Scotland és az LGBT Youth Scotland több millió dollárhoz jutott, hogy elmondhassák a kormánynak, hogy tegye azt, amit a kormány egyébként is tenni fog.

De mi a helyzet az egyházzal?

Az Egyesült Államokban állítólag szigorúan el kell különíteni az egyházat és az államot, így azt gondolhatnánk, hogy az állam nem finanszírozza az egyházi munkát.

A Christianity Today 1,8 millió dollárt kapott a USAID-től a Biden-kormányzat idején. Ez a finanszírozás nyilvánvalóan feltételekhez volt kötve, ami nem az evangélium terjesztésére vonatkozott, hanem inkább arra, hogy átvigyék a kormányzati programot olyan társadalmi kérdésekben, amire az egyháznak is befolyása van. A Christianity Today szerkesztője, Russell Moore azzal vádolta Elon Muskot, hogy „tech broligarch” volt, aki meg akart szabadulni Jézustól. Lehetséges, hogy a Christianity Today a demokraták védelmében és a Donald Trump elleni támadásokban valódi, és az 1,8 millió dolláros további ösztönzés nélkül is megtörtént volna, de enyhén szólva azért ez mégiscsak kérdéses.

„Nem baj, ha állami pénzt fogadunk el, vagy akár gazdag adományozók pénzét. Mindaddig, amíg ezzel nem kötelezzük el magunkat olyan dolgokra a pénzért, ami ellentétes elveinkkel, hitünkkel. Amikor a kormány azt mondja egy keresztény kórháznak, adunk pénzt, de abortuszt és eutanáziát kell végrehajtani, a kórháznak nemet kell mondania” – véli a Christian Today publicistája. David Robertson szerint emlékeztetnünk kell magunkat Pál szavaira: „Mert minden rossznak gyökere a pénz szerelme: mely után sóvárogván némelyek eltévelyedtek a hittől, és magokat általszegezték sok fájdalommal.” (1Timóteus 6:10). Az Úr óvjon meg minket minden ilyen próbálkozástól!

Forrás: Christian Today, Vezetőkép: illusztráció


Hirdetés

'Fel a tetejéhez' gomb