Tehetséges Cseh Katalin szertenézett Európában, majd kijelentette, hogy Magyarország ma az EU egyik legveszélyesebb országa a nőkre nézve

Minden politikai sikertelenség és a választói ítélet ellenére Tehetséges Cseh Katalin nem adja fel, hogy visszakapaszkodjon a politikai közélet legalább alsó polcára, ahol a tablettásbor-minőségű, jobbára egyszemélyes pártocskák találhatók. Az olimpia most már lefutott ügy, így jobb híján maradnak a kiaknázhatatlan nőjogi kérdések, amik tulajdonképpen tökéletesek egy Cseh Katalin kvalitásaival rendelkező politikusnő számára. Bármily bornírt blődségeket írjon is a témában a momentumos politikusnő, lehetetlen azt  megkritizálni anélkül, hogy a kritikára azonnal ne süssék rá a nőgyűlölő, soviniszta bélyeget. Pedig korántsem erről van szó…

Merthogy legújabb bejegyzését Cseh Katalin azzal indítja, miszerint:

Magyarország ma az EU egyik legveszélyesebb országa a nőkre nézve – nemcsak a sötét utcákon kell félniük, sokan sajnos a saját otthonukban sem érezhetik magukat biztonságban. Hazánkban minden második nő tapasztalt már fizikai és/vagy szexuális erőszakot, és majdnem minden második nő valamely családtagja által élt át bántalmazást.

Az ilyen statisztikák persze olyanok, mint amikor Szél Bernadett fejben kiszámolta, hány millió év alatt fog megtérülni a Budapest-Belgrád vasútfejlesztés. Illetve külön felhívnám a figyelmet a Cseh Katalin

majdnem minden második nő valamely családtagja

körmönfont megfogalmazására, amelynek egyszerűen nincs matematikai megfelelője. Pedig Cseh Katalin bejegyzése szerint

ezek nem üres statisztikák, hanem fájdalmas történetek, amelyek zárt ajtók mögött játszódnak, miközben az állam cserben hagyja az áldozatokat.

Pedig a valóságban az az igazság, hogy bár léteznek statisztikák, azok nem ezek, ezek inkább hallomások és érzelmek. Cseh Katalin logikai bugyborékolására mélyen jellemző, hogy azt is le meri írni,

egyre többen értik meg: a nők elleni erőszak felszámolása közös felelősségünk, egy új kutatás szerint például a magyarok 94%-a tartja elfogadhatatlannak, hogy egy férfi kezet emeljen a párjára.

Tehát értjük, miközben Magyarország 94 százaléka elutasítja a nők bántalmazását,

a fennmaradó hat százalék eszerint legalábbis »minden második nő valamelyik családtagját« bántalmazta hazánkban.

Cseh Katalin szerint

más európai országok haladnak a megelőzés, az áldozatvédelem és a támogatásnyújtás terén, addig Magyarországon az érintettek hallgatnak.

Csak a valós, lesújtó szilveszteri hírek igazolják Olaszországtól kezdve Németországon át Franciaországig bezárólag, hogy Cseh Katalin valami teljesen más valóságban él. De még ahol élt is – például Brüsszelben -, onnan meg épp a Politico hozta a statisztikát, hogy ott 10-ből 9 nőt ért szexuális zaklatás. A momentumos politikusnő mindenesetre úgy zárja Facebook-bejegyzését, hogy

elég volt a csendből és a tétlenségből. Az erőszak nem magánügy, hanem közösségi felelősség. Tegyünk együtt egy biztonságosabb, egyenlőbb Magyarországért!

Miért nem mert ilyesmit az Európai Parlamentben, esetleg Brüsszel utcáin hangoztatni, hiszen éppen volt erre ideje bőven. Vonatkozó statisztikák is rendelkezésére álltak volna, némi párhuzammal az illegális migrációra.

Kötelező leírni a nyilvánvalót, hogy természetesen valóban fontos foglalkozni a családon belüli és általánosságban a nőket ért erőszakkal, és a cél, hogy Magyarország lakóinak minimális kisebbsége gondolja csak úgy, hogy kezet szabad emelni a nőkre. Mondjuk a százból 0,1 százalék. Pont annyi, ahány szavazója – nyilván nem véletlenül, talán épp Cseh Katalinnak is köszönhetően – a Momentumnak van jelenleg.

Ami viszont sokkal fontosabb, hogy a nők elleni erőszak felszámolásának legnagyobb ellenségei éppen azok a Cseh Katalinok, akik politikai haszonszerzés céljából használják fel és ki ezt a problémát, és akik különben úgy cserélgetik a különböző megmentendő áldozati csoportokat, mint más a zokniját. Ki merem jelenteni, hogy Cseh Katalin bármit is ír a Facebook-on, soha nem lesz képes politikai, közéleti tevékenységével javítani a statisztikákon. Mert hiteltelen. Hiteltelen, aki ahogy eddig, úgy ezután is lazán rálegyint azon női sorstársainak tragédiájára, akik nyugati nagyvárosokban valóban veszélyben élnek, akiknek valóban félniük kell este az utcán. Érdemes átgondolnia minden nőnek, kell-e egy ilyen politikai szövetséges Cseh Katalin személyében. Mert ő viszont igen könnyen keres másik témát…

Vezetőkép: Cseh Katalin, a Momentum EP-listavezetője a Momentum Mozgalom eredményváró rendezvényén a Dürer Rendezvényházban az európai parlamenti választás napján, 2019. május 26-án. Fotó: MTI/Illyés Tibor

'Fel a tetejéhez' gomb