Rétvári Bence: a Tisza Párt képviselői a magyar érdekekkel ellentétes álláspontot képviselnek, amikor a migrációs paktum betartását sürgetik

Az európai emberek jól látják azt, amit a politikusaik gyakran nem, hogy az illegális migráció és a közbiztonság romlása között összefüggés van – jelentette ki a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára Brüsszelben, a Közös Parlamenti Ellenőrző Csoport (JPSG) ülését követően kedden.

Rétvári Bence a JPSG ülésének az Európai Unió hágai székhelyű rendőrségi együttműködési szervezete, az Europol, valamint az Európai Unió Bűnüldözési Képzési Ügynöksége (CEPOL) részvételével tartott európai parlamenti megbeszélést követően Kósa Lajossal, az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottságának elnökével, valamint Vejkey Imrével, az Országgyűlés Igazságügyi bizottságának elnökével közösen nyilatkozott a magyar sajtó képviselőinek.

Az államtitkár elmondta, a magyar uniós elnökség szervezésében megvalósult ülés arra összpontosított, hogy az illegális migráció milyen hatást gyakorol a közbiztonságra. Kijelentette: az illegális migráció megállítására egyetlen megoldás működőképes, mégpedig a külső határok védelme, valamint az ellenőrzés megerősítése az unió külső határain.

Magyarország ezért továbbra is kéri a külső határok védelmére elköltött mintegy kétmilliárd euró megtérítését, és a leghatározottabban elutasítja, hogy az intézkedés miatt büntetést szabjanak ki rá

– húzta alá.


Hirdetés

Azt várjuk az Európai Uniótól, hogy támogassa a külső határok védelmét, és ismerje el, hogy ezzel Magyarország a többi tagország közbiztonságához is hozzájárul

– fogalmazott. Az államtitkár kiemelte, a Tisza Párt képviselői a magyar érdekekkel ellentétes álláspontot képviselnek, amikor a migrációs paktum betartását sürgetik, és elismerik az Európai Unió Bíróságának Magyarország ellen hozott ítéletét.

A magyar kormány azonban kitart a magyar emberek által is képviselt álláspontja mellett, és követeli a határvédelem költségeinek megtérítését, valamint kitart azon álláspontja mellett, hogy az uniós bíróság jogtalanul döntött a „gigantikus”, 200 millió euró, valamint további napi egy millió euró megfizetésének kiszabásáról

– emelte ki Rétvári Bence.

A brüsszeli bürokraták a magyar álláspont meghallgatása helyett a migrációs és menekültügyi paktum végrehajtásához ragaszkodnak, és nem veszik figyelembe, hogy mi történik a külső uniós határokon. Azt sem veszik figyelembe, hogy az illegális migráció milyen jelentős biztonsági kockázatot jelent – hívta fel a figyelmet.

„Annak ellenére teszik ezt, hogy a korábbi brüsszeli intézkedések csődöt mondtak, semmilyen eredményt nem hoztak” – tette hozzá. Rétvári Bence végezetül reményét fejezte ki, hogy a jövőben egyre több nemzeti parlamenti képviselő fog közeledni a magyar állásponthoz annak érdekében, hogy „az illegális migráció erőltetett szervezését le tudjuk törni”.

Kósa Lajos nyilatkozatában azt mondta, az illegális migráció és a közbiztonság közötti összefüggés esetében is „az idő Magyarországot igazolta”, amint azt a hétvégén Amszterdamban zsidó labdarúgószurkolók ellen elkövetett támadások is megmutatták.

Az Amszterdamban történtek rendkívül szorosan összefüggnek az illegális migrációval és a migrációs hátterű emberekkel

– fogalmazott Kósa Lajos, majd arra hívta fel a figyelmet, hogy az ilyen esetek veszélyeztetik az európaiak biztonságát. A politikus közölte, amennyiben az Egyesült Államok szigorít migrációs politikáján, arra az Európai Uniónak reagálnia kell. Noha az uniós politikusok a migrációs és menekültügyi paktum végrehajtását sürgetik, a világban bekövetkező, a migrációt serkentő események azt mutatják, hogy a migráció kérdésében nincs végleges megoldás.

A migráció megállítására összetett megoldásra van szükség, ami a magyar példa alapján a külső határok szigorú ellenőrzésével kezdődik

– jelentette ki.

Ha Magyarországnak sikerült, másnak is sikerülni fog

– tette hozzá nyilatkozatában az Országgyűlés Honvédelmi és rendészeti bizottságának elnöke.

Vejkey Imre a sajtótájékoztatón a keddi ülés „sötét pillanatának” nevezte, hogy az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) nem engedte lejátszani a magyar uniós elnökség mintegy kétperces videófelvételét, mely a migrációs helyzetet mutatta volna be a magyar-szerb határon.

Számos valótlan kijelentéssel szemben Magyarország nem „gyűlöli” a migránsokat, hanem rendet akar az illegális migráció kérdésével összefüggésben is

– tette hozzá nyilatkozatában az Országgyűlés Igazságügyi bizottságának elnöke.

Forrás: MTI

'Fel a tetejéhez' gomb